12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Otec Poimen rozprával o otcovi Izidorovi: Jeho myšlienky mu povedali: Si veľký človek! A on si povedal: Som azda toho druhu, ako Antonios? Alebo som sa stal dokonalým ako otec Pambo? Alebo ako ostatní otcovia, v ktorých mal Boh zaľúbenie? Akonáhle si toto pomyslel, mal pokoj. Keď ho však nepriatelia démoni chceli naplniť malomyseľnosťou, že ho za to aj tak stihne trest, povedal im: I keď ma stihne trest, rovnako vy klesnete ešte hlbšie.

~Apophtegmata 362 ~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť722 reakcie0
(Share 199 0)


Téma: Ježiš a jeho kráľovstvo

Zamyslenie

      Určite ste vo svojom živote zažili situáciu, keď vás niekto zaviedol do svojej izby či pracovne a povedal vám: Toto je moje kráľovstvo. Ľudia majú radi také miestnosti, ktoré si sám človek vytvoril, kde sa môže venovať svojím záľubám a pritom ho nikto nekontroluje či nenapomína. Jednoducho povedané cítia sa ako králi. Božie kráľovstvo neprichádza tak, že by sa to dalo spozorovať. Ani nepovedia: Aha, tu je! alebo tamto je, lebo Božie kráľovstvo je medzi vami.“ (Lk 17,120-21) Ježiš chcel ľudom ukázať, akým je kráľom a aké je jeho kráľovstvo. Už od začiatku môžeme vidieť, že počas existencie tohto sveta boli mnohí králi, ktorý panovali nad ľuďmi násilím, vojskom, kapitálom, podvodom. Snažili sa vyniknúť. Ježiš Kristus je úplne iným kráľom. Kráľom, ktorý nepanuje nad ľuďmi násilím, vojskom, kapitálom ani podvodom, ale pravdou a láskou. Pilát sa pýtal Ježiša: Si židovský kráľ? Áno som Kráľ, znela odpoveď, ale moje kráľovstvo nie je z tohto sveta.
      Ako môže byť Ježišovo kráľovstvo v nás? On môže byť naším kráľovstvom v našom srdci, v našich rodinách. Môže byť kráľovstvom pokoja a miernosti pre dnešný svet. Dnešný svet neprijíma kráľa - ani kráľovstvo akým je Kristus, ale prijíma pozemského kráľa – kráľovstvo: túžby po bohatstve, peniazoch.... Človek má byť povďační za to, že Kristus je náš kráľ a založil nám kráľovstvo. On sám nás pozýva do svojho kráľovstva slovami. „ Hľa stojím pri dverách a klopem. Kto počúvne môj hlas a otvorí dvere k tomu vojdem a budem s ním večerať a on so mnou . Toho kto zvíťazí, posadím vedľa seba na mojom tróne ako som aj ja zvíťazil a zasadol som s mojím Otcom na tróne.“ (Zjv 3,20-21) V Katechizme Katolíckej Cirkvi môžeme nájsť povzbudenie, že každý z nás je povolaný vojsť do kráľovstva, kde vládne Kristus - kráľ. Kto však chce doň vojsť musí prijať Ježišovo slovo do svojho srdca. Mám vo svojom srdci Ježiša ako svojho Pána a Spasiteľa, ktorý túži zmeniť to moje pozemské kráľovstvo na jeho kráľovstvo, kde nebude panovať násilie, túžba po majetku, peniazoch, podvode, či nepravde.? Keď dokážeme dať priestor Ježišovmu kráľovstvu tak v nás bude vládnuť láska, pokoj, pravda, porozumenie, vzájomná úcta, ohľaduplnosť. Keď sa budeme o to snažiť aj nám Kristus potom povie: „ Poďte požehnaní môjho Otca, zaujmite kráľovstvo, ktoré je pre vás pripravené od stvorenia sveta.“ (Mt 25,34)
30.09.2010 | Čítanosť(698)
Téma: Božie kráľovstvo /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet