18.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto nikdy nerozjíma, je ako človek, ktorý sa nikdy nepozrie do zrkadla: ani nevie, že je neupravený, a takto ide medzi ľudí.

~SV. PÁTER PIO~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť444 reakcie0
(Share 152 0)


Téma: Modlitba

Zamyslenie

      Cez deň stretneme mnoho ľudí a vedieme s nimi dialóg na rôzne témy. Aj kresťan má viesť dialóg s Bohom ktorý sa volá modlitba. On sám nám ju predložil v modlitbe Otče náš. V nej môžeme nájsť všetko, o čo potrebujeme prosiť. Ježiš povedal svojím učeníkom podobenstvo: Istý muž išiel za svojim priateľom a prosil ho o 3 chleby. A ten, aj keby mu nedal chlieb z dôvodu, že je jeho priateľom, tak dá mu preto, že ho neodbytne prosí. Pre jeho neodbytnú prosbu mu ten chlieb dá. Pán Ježiš nám teda hovorí: proste a dostanete, hľadajte a nájdete, klopte a otvoria vám; lebo každý kto hľadá, nájde, kto prosí, dostane a kto klope, tomu otvoria.
       Človek dnešnej doby si povie nemám modlitbu na čas. Na čo všetko máme čas okrem modlitby. Prečo je to tak? Nepochopili sme správne potrebu modlitby? Sám Ježiš nám dáva príklad modlitby. Ježiš si vždy nachádzal čas na modlitbu či už zavčasu ráno, neskoro večer, v noci, počas najintenzívnejšej práce. Ježiš sa častokrát sám v modlitbe uťahoval do samoty ticha. V tichu počul Otca. Istý Misionár v Papui v Novej Guinei si všimol ako Kanako jeden z jeho nových kresťanov, hrdý náčelník kmeňa vždy na konci svätej omše ide pred svätostánok a stojí tam veľmi dlho vzpriamený ako palma. Kanako bol veľmi jednoduchý človek, ktorý sa ešte nenaučil čítať z Biblie. Raz sa však stalo, že misionár podľahol zvedavosti a spýtal sa Kanaka, čo robí, keď tak nehybne stojí pred svätostánkom. Kanako sa usmial a povedal: „ Opaľujem si na slnku dušu.“
      Každý sme pozvaný byť v modlitbe nielen rozprávajúci Bohu, ale aj počúvajúci Jeho hlas. Uprostred mnohých hlasov, ktoré na nás doliehajú zo všetkých strán, je tu jeden hlas, ktorý by nám nemal uniknúť. Kde ho môžeme počuť? V tichu svojho vlastného vnútra, vo svojom srdci, ktoré je od krstu svätyňou Boha v nás.
      Učiteľ zhromaždil svojich žiakov a pýtal sa ich.“ Z čoho sa rodí modlitba? Prvý odpovedal:“ Z potreby“ Druhý odpovedal:“ Z radosti“ Keď sa radujem, duch unikne z úzkej štrbiny strachu a starostí a letí k Bohu. A tretí povedal :“ Z mlčania“ Keď vo mne všetko zmĺkne Boh môže ku mne rozprávať.“ Učiteľ povedal: „ Všetci ste odpovedali dobre no predsa je tu ešte jeden moment, z ktorého sa rodí modlitba a ktorá predchádza to, čo ste povedali. Modlitba sa rodí v samotnom Bohu. Začína ju on nie my.

      Archív / Kartotéka
11.07.2003 | Čítanosť(3498)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2733)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2660)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2619)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2478)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet