17.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Existuje len jeden problém, jediný na zemi. Ako vrátiť ľudstvu dôležitosť duchovna, ako vzbudiť nepokoj srdca. Treba, aby bolo ľudstvo zavlažované zhora, aby naň zostúpilo čosi, čo sa podobá gregoriánskemu chorálu. Ako vidíte, nedá sa žiť ďalej a myslieť len na chladničky, politiku, rozpočty a krížovky. Tak sa ísť dopredu nedá.

~Antoine de Saint-Exupéry~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť1285 reakcie0
(Share 244 0)


Téma: Božie milosrdenstvo

Zamyslenie

      Je človek dnešnej doby šťastný? Mnoho ľudí svoj postoj k otázke šťastia stavajú na tom, že dobre vychovali svoje deti majú dobrého manžela. Iní povedia, že šťastie treba hľadať. Pravé šťastie treba nachádzať vo viere v Boha, že Boh nás objíma láskou, pokojom a milosrdenstvom. Človek by mal byť naplnený šťastím z toho, že Boh z veľkej lásky odpúšťa hriechy. Prameň pre budovanie šťastia nenachádzajme v dnešnom svete, ktorý je veľmi uponáhľaný, ale nachádzajme ho v Bohu v ktorom môžeme nájsť oporu. On jediný nás dokáže vypočuť povzbudiť a dať nám nádej.
      Milosrdenstvo v živote kresťana tvorí hlavný pilier pre budovanie šťastia a radosti. Ježiš vo svojom živote veľmi rád preukazoval milosrdenstvo. Najkrajší príklad milosrdenstva nám ukázal vtedy, keď visel na kríži a modlil sa za tých, ktorí ho pribili na kríž a posmievali sa mu. „ Otče odpusť im, lebo nevedia, čo robia. Aj na kríži daroval odpustenie zločincovi ktorý ho prosil o odpustenie hriechov. „ Ešte dnes budeš so mnou v raji. Ježiš sprostredkoval milosrdenstvo aj pri povolávaní apoštola Matúša, keď si ho vybral za svojho učeníka. Matúš od radosti urobil hostinu, na ktorej stolovali aj mýtnici a aj hriešnici. Ježiš tam použil slovo milosrdenstvo: „Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“ Dnes svet veľmi potrebuje milosrdenstvo. Každý z nás môže rozdávať milosrdenstvo svojou láskou k blížnemu. „ Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahni milosrdenstvo“ Ak chceme dosiahnuť milosrdenstvo mali by sme ho sami uskutočňovať milosrdenstvo. Pozrime na naše vzťahy k blížnym - ako ja vnímam potreby a snažím sa pomôcť? Nesprávam sa často len tak, že hľadám na svojom bratovi, sestre chybu? Možno niekedy môj brat, sestra potrebuje moju službu a ja niekedy aj mam voľný čas a poviem mu, že mám už svoj program Toto nie je milosrdenstvo. Milosrdenstvo je vnímanie potreby a ochoty pomôcť našim bratom a sestrám. Keď náš brat, sestra pocíti vo svojom srdci radosť , že mu niekto preukázal službu aj on to potom bude šíriť ďalej. Bude šíriť milosrdenstvo. Nebojme sa hľadať a ponáhľať za Ježišom, lebo on je jediný je pre nás prameňom pokoja , šťastia a milosrdenstva.

      Archív / Kartotéka
25.06.2003 | Čítanosť(894)
Téma: Milosrdenstvo
25.06.2003 | Čítanosť(710)
Téma: Milosrdenstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet