18.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Modli sa uprostred všedných dní. Neprestávaj premáhať únavu a ľahostajnosť. Modli sa osobne. Snaž sa urobiť aj z každodennej modlitby osobnú modlitbu, v ktorej prichádzaš z nepokoja okolo teba a v tebe k sebe samému, zo vzrušeného chvatu ku pokoju, z tiesne do sveta širokých priestorov viery a od seba samotného k Bohu - nie len k slovám modlitby, ktoré si sa naučil ako dieťa.

~Karl Rahner~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť1362 reakcie0
(Share 262 0)


Téma: Božie milosrdenstvo

Zamyslenie

      Je človek dnešnej doby šťastný? Mnoho ľudí svoj postoj k otázke šťastia stavajú na tom, že dobre vychovali svoje deti majú dobrého manžela. Iní povedia, že šťastie treba hľadať. Pravé šťastie treba nachádzať vo viere v Boha, že Boh nás objíma láskou, pokojom a milosrdenstvom. Človek by mal byť naplnený šťastím z toho, že Boh z veľkej lásky odpúšťa hriechy. Prameň pre budovanie šťastia nenachádzajme v dnešnom svete, ktorý je veľmi uponáhľaný, ale nachádzajme ho v Bohu v ktorom môžeme nájsť oporu. On jediný nás dokáže vypočuť povzbudiť a dať nám nádej.
      Milosrdenstvo v živote kresťana tvorí hlavný pilier pre budovanie šťastia a radosti. Ježiš vo svojom živote veľmi rád preukazoval milosrdenstvo. Najkrajší príklad milosrdenstva nám ukázal vtedy, keď visel na kríži a modlil sa za tých, ktorí ho pribili na kríž a posmievali sa mu. „ Otče odpusť im, lebo nevedia, čo robia. Aj na kríži daroval odpustenie zločincovi ktorý ho prosil o odpustenie hriechov. „ Ešte dnes budeš so mnou v raji. Ježiš sprostredkoval milosrdenstvo aj pri povolávaní apoštola Matúša, keď si ho vybral za svojho učeníka. Matúš od radosti urobil hostinu, na ktorej stolovali aj mýtnici a aj hriešnici. Ježiš tam použil slovo milosrdenstvo: „Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“ Dnes svet veľmi potrebuje milosrdenstvo. Každý z nás môže rozdávať milosrdenstvo svojou láskou k blížnemu. „ Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahni milosrdenstvo“ Ak chceme dosiahnuť milosrdenstvo mali by sme ho sami uskutočňovať milosrdenstvo. Pozrime na naše vzťahy k blížnym - ako ja vnímam potreby a snažím sa pomôcť? Nesprávam sa často len tak, že hľadám na svojom bratovi, sestre chybu? Možno niekedy môj brat, sestra potrebuje moju službu a ja niekedy aj mam voľný čas a poviem mu, že mám už svoj program Toto nie je milosrdenstvo. Milosrdenstvo je vnímanie potreby a ochoty pomôcť našim bratom a sestrám. Keď náš brat, sestra pocíti vo svojom srdci radosť , že mu niekto preukázal službu aj on to potom bude šíriť ďalej. Bude šíriť milosrdenstvo. Nebojme sa hľadať a ponáhľať za Ježišom, lebo on je jediný je pre nás prameňom pokoja , šťastia a milosrdenstva.

      Archív / Kartotéka
25.06.2003 | Čítanosť(944)
Téma: Milosrdenstvo
25.06.2003 | Čítanosť(748)
Téma: Milosrdenstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet