11.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Berte život taký, aký ho zosiela Boh: je to dlhá skúška, nepreniknuteľná príprava na neznámy osud. Osud potom, ten opravdivý, začína na prahu hrobky.

~Viktor Hugo~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť380 reakcie0
(Share 151 0)


Téma: Ruženec v duchovnom živote

Zamyslenie

      V našom duchovnom živote poznáme veľmi veľa modlitieb. Existuje úžasná modlitba, ktorá nám dokáže darovať pokoj a radosť. Je to ruženec. Ruženec je jednoduchá a bohatá modlitba, Ona nás učí klásť Krista na začiatok a koniec nielen mariánskej úcty, ale celého nášho duchovného života." "Ruženec, to je Kristus, videný očami Panny Márie." Ruženec je najkrajšia a najúčinnejšia modlitba zo všetkých modlitieb. Ak chceme, aby v našich rodinách panoval pokoj, modlievajme sa v rodine ruženec. Ruženec nás môže vyliečiť zo všetkého zla našich čias.
      Milujme ruženec, lebo nám prináša milosť a pomoc. Je to šťastná cesta k úcte Boha a Panny Márie. Keď chválime Máriu, robíme to pre jej vzťah k Ježišovi. Ona je lampa. On je svetlo. Milujme ruženec, lebo naši predkovia v ňom nachádzali silu a odvahu praktizovať svoju vieru. Milujme ho, lebo je drahocennou praxou našich rodín. Spája starých s mladými, minulosť s prítomnosťou. A čo budúcnosť? To závisí od dnešných mladých ľudí, od nových domovov, ktoré si založia. Naša krajina bude chudobnejšia a naše domy chladnejšie, keď sa v rodinách nebudú modlievať ruženec. Akým požehnaním je rodinná ružencová modlitba! Tie "Zdravasy" účinnejšie spájajú duše pospolu, ako sú pospájané zrnka na ruženci.
      Prostredníctvom ruženca získavame množstvo milostí, ako sme ich prijímali priamo z rúk Vykupiteľovej matky.
      Svätý Otec Ján Pavol II. povedal: „Ruženec je moja najobľúbenejšia modlitba. Je to nádherná modlitba. Nádherná vo svojej jednoduchosti a hĺbke. Modliť sa ruženec znamená kontemplovať s Máriou Kristovu tvár.
      Brat, sestra milý poslucháč neboj sa spoznať modlitbu ruženca a sám sa presvedčíš, že ťa posilní vo viere. Modlime sa ho s veľkou dôverou a láskou a prosme v ňom za pokoj vo svete a o odpustenie svojich hriechov.

      Archív / Kartotéka


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet