18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Jednoduchosť srdca sa odráža v našom každodennom živote. Podmieňuje aj našu schopnosť počúvať Boha, jeho slovo, ale aj slová, ktoré nám posiela sprostredkovane - od kňaza, brata, priateľa, duchovného otca. Schopnosť počúvať je pre celý synovský život rozhodujúca. Syn dáva pozor, ostáva bdelým aj vtedy, keď nepočuje nič.”

~PHILIPPE MADRE~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť883 reakcie0
(Share 155 1)


Téma: Láska v kresťanskom živote

Zamyslenie

      Každodenne sa stretávame s dopravnými značkami, znakmi a symbolmi, ktoré nám poskytujú určité informácie. Boh nám dáva svoje prikázania ako dopravné značenie na ceste k večnému šťastiu. Ježiš nám hovorí „Moje prikázanie je, aby ste sa milovali, ako som ja miloval vás.“... „ Ja som si vás vyvolil, aby ste šli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo.“ (Jn 15,12. 16)Ježiš predkladá jednoduchý spôsob, ako splniť všetky prikázania - "Miluj!". Ale to neznamená, že prikázanie lásky ruší všetky ostatné prikázania, alebo že jeho spĺňanie oslobodzuje od dodržiavania ostatných príkazov. Takto sa to vôbec nedá chápať, pretože každé prikázanie úzko súvisí s príkazom lásky. V každom prikázaní sa totiž človek nakoniec stretáva s vôľou Boha, ktorý je sám Láskou a ktorý chce, aby človek miloval jeho i blížnych. Ježiš nám dáva smer, akým sa má uberať náš život a návod ako vytvárať vzťahy medzi sebou a ako si preukazovať lásku
      Ako ale chápať slovo láska? O slove láska už čosi vieme - je to čosi v nás a znamená to ochotu rozdeliť sa s tým, čo je dobré, čo je mojím vlastníctvom. Svätý Pavol opísal lásku veľmi pekným hymnom, v ktorom predstavuje vznešené hodnoty lásky. Nech človek čokoľvek vie, nech čokoľvek má, nech čokoľvek znamená, keď nemá lásku, o ktorej vydal svedectvo Kristus, nie je ničím. Je iba cvendžiacim kovom a zuniacim zvoncom. Láska je trpezlivá, dobrotivá, láska nezávidí, nie je sebecká, všetko vie zniesť. Keby človek odmietol tieto hodnoty lásky a hľadal by šťastie, minul by ho práve v tej chvíli, v ktorej zanechal lásku.
      Na ostrove Kings Island, medzi Aljaškou a Sibírom - tento ostrov má len niekoľko sto katolíkov - bol postavený obrovský pomník - socha Spasiteľa, ktorá bola odhalená pred niekoľkými rokmi. Kristus s rozopätými rukami vyzýva obidva kontinenty k láske.
      Aj v našom živote nás Kristus s rozopätými rukami vyzýva k láske k blížnym. Najväčší zdroj lásky môžeme nájsť v našich rodinách. Rodina je spoločenstvo lásky. Budujme lásku k Bohu v nás ako aj medzi našich blížnymi.

      Archív / Kartotéka
27.05.2011 | Čítanosť(4608)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3260)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet