12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keby si si stále uvedomoval Božiu prítomnosť, v koľkých nevyliečiteľných situáciách by si priniesol uzdravenie.

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

14.03.2005 - Mgr. Roman Šemrák
čítanosť1425 reakcie0
(Share 316 0)


Téma: Eucharistia a kresťan

Zamyslenie

      Dnes sa nám ponúkajú rôzne lákavé pochúťky. Ľudia už pomaly nechcú jesť obyčajný chlieb, ale všelijaké rôzne upravené a najmä zdravé jedlá. Dosť často sa staráme o náš telesný pokrm, a pritom zabúdame na nebeský pokrm našej duše, ktorým je Kristus. Sám nás povzbudzuje slovami: „Nezháňajte sa za pominuteľným pokrmom, ale za pokrmom, ktorý ostáva pre večný život, a ten nám dá Syn človeka.“ Ježiš nám chce dať do pozornosti chlieb, ktorý je pominuteľný. Pominuteľný chlieb nám predstavuje všetko to čo, je materiálne, hmotné, pozemské. Pre kresťana je dôležitejší nebeský chlieb, ktorý v nás udržuje život a napĺňa našu dušu radosťou a pokojom.
      Ku kňazovi prišiel človek, ktorý sa nemohol zmieriť s katolíckou náukou o Kristovej prítomnosti v Eucharistii. "Ako je možné," pýtal sa, "aby sa chlieb premenil v Kristovo telo a víno v jeho krv?" Keď tvoje telo dokáže potravu, ktorú prijímaš, premeniť vo svalovinu, tkanivá a krv, ako by to nemohol dokázať Boh?" Ale muž pokračoval: "Ako môže v takom malom kúsku oblátky byť celý nekonečný veľký Boh?" "Pozri sa," povedal kňaz, "celá táto veľká krajina, na ktorú sa dívaš, sa zobrazila v tvojom oku, na tvojej sietnici, prečo by sa nemohol Kristus vteliť do malej hostie?" Ale pochybovač ďalej namietal. "Ako môže byť ten istý Kristus súčasne prítomný vo Sviatosti Oltárnej po všetkých kostoloch, čo máte vo svete?" Kňaz vzal zrkadlo a nechal muža, aby sa doňho pozrel. Potom hodil ho na zem, rozbilo sa na sto kúskov. Kňaz povedal: " Pozri v každom kúsku je tvoj obraz Nediv sa preto, že je Kristus celý a súčasne prítomný, kdekoľvek sa uchováva Eucharistia."
      Ja mám možnosť prísť tam, kde sa uchováva Eucharistia. V adorácii a poklone mu môžem vzdať vďaku, chválu za všetky milosti a dary, ktorými ma obdarúva. Môžem mu v tichu povedať to, čo ma trápi.
      Brat sestra, ďakuj Bohu za dar Eucharistie, lebo tým budujeme už tu na zemi v sebe základy večnosti. Neživme sa len pozemským pokrmom, ale predovšetkým pokrmom, ktorý nám daruje spásu.

      Archív / Kartotéka
13.03.2007 | Čítanosť(5448)
Téma: Prvé sväté prijímanie
20.06.2003 | Čítanosť(3774)
Téma: Eucharistia / Jn 6, 51
20.04.2004 | Čítanosť(2749)
Téma: Eucharistia
25.06.2003 | Čítanosť(2200)
Téma: Eucharistia


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet