20.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Duša hľadá Slovo, s ktorým by súhlasila pre svoju nápravu, ktorým by sa osvietila pre poznania, na ktoré by sa oprela, aby bola silná, ktorým by sa napravila, aby bola múdra, ktorému by sa podrobila, aby bola krásna, s ktorým by sa zasnúbila, aby bola plodná, ktoré by požívala, aby bola blažená. Slovo sa stalo telom a prebýva už v nás. Prebýva vierou v našich srdciach, prebýva v našej pamäti, prebýva v myšlienke a zostupuje až k obrazotvornosti.

~sv. Bernard~

21.02.2005 - Miron
čítanosť754 reakcie0
(Share 194 0)


Téma: Nedeľa Samaritánky / Jn 4, 5-39

Myšlienky... 67/2005

      Mnohé veci nedokážeme oceniť len preto, lebo ich jednoducho nevyskúšame. S úsmevom sa musím priznať, že pred rokmi som patril k tým, ktorí váhali s kúpou počítača. Dnes je pre mňa užitočným pomocníkom a na návrat k písaciemu stroju ani nepomyslím.
      Niečo podobne sa stalo Samaritánke pri stretnutí s Kristom. Keď jej ponúkol „živú vodu“ (porov. Jn 4, 10), myslela si, že hovorí o lepšej vode na pitie. Bola presvedčená, že voda zo studne je tá najlepšia, ktorá bola dostupná – kým nestretla Krista, ktorý jej ponúkol duchovnú vodu. Ježiš Kristus jej ponúkol dar, po ktorom azda v hĺbke srdca nevedomky túžila. Muselo to v nej vyvolať veľké nadšenie a radosť, pretože hneď o Kristovi svedčila svojím rodákom a mnohí z nich pre jej svedectvo uverili (porov. Jn 4, 39).
      Malcolm Muggeridge, anglický žurnalista, tiež urobil podobný objav. Predtým, ako sa stretol s Kristom, pil z tých najlepších fontán aké svet môže ponúknuť – sláva, úspech, peniaze... Neskôr však svedčil takto: „Nech by sa toto všetko miliónkrát znásobilo a bez prestania trvalo, nedá sa to porovnať s jedným dúškom „živej vody“, ktorá uháša duchovný smäd.“ (www.e.Sermons.com)
      Týmito nadnesenými slovami, ktoré zvyknú majstri pera užívať, vydal po svojom obrátení svedectvo, že kto sa raz stretol s Kristom, už ho nič iné neuspokojí.
      Z akých prameňov čerpáme, aby sme uhasili svoj smäd? Jedine Kristus, Živá Voda, môže uspokojiť smädnú dušu!

      Inšpirácie: Jn 4, 1-42
      Kartotéka: Jn 4
30.07.2008 | Čítanosť(2434)
Téma: Pôst / Jn 4, 9-25
12.06.2003 | Čítanosť(2205)
Jn 4, 4-42
12.06.2003 | Čítanosť(2012)
Jn 4, 43-54


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet