26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kdekoľvek zločinná päsť udrie tvár človeka, zasahuje táto päsť tiež tvár Krista, „Prvorodeného medzi bratmi“.

~F. Muckermann ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1239 reakcie0
(Share 249 0)


Téma: Bdelosť / 1 Sol 5, 6

Myšlienky... 157/2001

      Za jeden z najčiernejších dní v americkej histórií 20. storočia sa považuje útok japonského letectva na prístav Pearl Harbor. Pri tomto zdrvujúcom útoku prišlo o života a bolo vážne zranených cez 3000 mladých vojakov. Najsmutnejšie však je, že tomuto nešťastiu sa dalo predísť. Historici dokázali, že generáli vedeli o nebezpečenstve takéhoto útoku, ale nebrali ho vážne. Dokonca neurobili nič ani vtedy, keď radary zachytili japonské lietadlá na svojich obrazovkách. Nikto neurobil nič vo falošnej ilúzií, že Japonci by sa neodvážili na takýto útok. Výsledkom bola tragédia, ktorá viedla k mnohým obetiam na životoch.
      Nedostatok bdelosti a podcenenie nebezpečenstva vždy vedie k tragédii. Príručky duchovného života neustále pripomínajú výzvy Svätého písma k bdelosti a upozorňujú, že opak môže nakoniec spôsobiť i večnú smrť – zatratenie.
      Byť bdelý – znamená mať zodpovednosť voči sebe i voči druhým. Mnohí ľudia sa nazdávajú, že ich život je natoľko ich privátnou záležitosťou, že nikomu nedovolia do neho vstúpiť. Ani Bohu nie... A tak slová varovania pred nebezpečenstvom ostávajú pred ich prahom nevypočuté. Hovorí sa však, že do neba nikto neide sám. Podobne nikto neide sám do pekla... Povedzte, môžu rodičia, ktorí nepestujú duchovnú bdelosť uchrániť svoje duše a duše svojich detí pred nebezpečenstvom? Naučia azda takto svoje deti spoznať varovné signály, aby sa vyhli duchovnému stroskotaniu? Zaiste len veľmi ťažko. Takáto nezodpovednosť rodičov je azda niekedy príčinou duchovného zlyhania až niekoľkých budúcich generácií ich rodiny.
      Byť bdelý – to je veľká zodpovednosť voči sebe i druhým.
      Len pre zaujímavosť: „Ako je to dnes s tvojou bdelosťou?“
25.06.2003 | Čítanosť(1422)
Téma: Bdelosť / Múdrosť
16.06.2003 | Čítanosť(2049)
1 Sol 5, 1-28


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet