12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Skutočná poslušnosť nás oslobodzuje od sebectva a pýchy, pomáha nám nájsť Boha a v ňom celý svet. Poslušnosť je zvláštna milosť, ktorá vytvára hlboký pokoj, vnútornú radosť a jednotu s Bohom.”

~MATKA TERÉZIA~

18.02.2005 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť1446 reakcie0
(Share 282 0)


Téma: Štvrta pôstna nedeľa / Hebr 6, 18

Myšlienky... 55/2005

       „Boh nemôže klamať...“ (Hebr 6, 18).
      Keď ruský spisovateľ F. M. Dostojevskij ležal na smrteľnej posteli, poprosil svoju ženu Annu, aby zavolala deti. Keď sa deti zhromaždili, práve dočítal podobenstvo o márnotratnom synovi. Dostojevskij vtedy deťom povedal:
      „Deti, toto miesto dáva kresťanom najväčšiu útechu. Keď hrešíme, ignorujeme Božie prikázania, ale Boh nás aj tak miluje. Keď sa vrátime na správnu cestu a oľutujeme svoje hriechy, prijme nás a jeho radosť je o to väčšia, čím bolo väčšie nebezpečenstvo, v ktorom sme boli a z ktorého sme vyviazli. Nikto si nemusí zúfať, že je stratený.“
       „Či zabudne žena na svoje nemluvňa...? (Iz 49, 15), potešuje Boh už v Starom zákone. Boh nemôže klamať! Preto nám svätý Pavol dáva za príklad Abraháma, „ktorý trpezlivo čakal a dosiahol prisľúbenie“ (Hebr 6, 15). Dôveroval Bohu aj v beznádejnej situácii. Na jeho príklade chce Boh „presvedčivejšie dokázať nezmeniteľnosť svojho rozhodnutia“ (Hebr 6, 17). Ježiš aj od nás žiada takýto postoj viery. Podľa svätého Pavla len v takejto viere „dosiahneme ponúknutú nádej. Máme ju ako istú a pevnú kotvu duše“ (Hebr 6, 19). Lebo či Boh môže zabudnúť na tých, čo „k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý?“ (Lk 18, 7).
12.06.2003 | Čítanosť(1913)
Hebr 6, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet