20.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Na to, aby sme milovali svojich blížnych, je potrebné len sa tomu poddať: stačí iba pohliadnuť na to množstvo biedy. Aby sme nemilovali svojho blížneho, museli by sme si robiť násilie... konať proti sebe samým. Pôsobiť si bolesť. Meniť svoju prirodzenosť, plávať proti prúdu. Láska je úplne prirodzená, pôvodná, celkom jednoduchá, rýchlo sa ponáhľa vlastnou cestou. Je prvým hnutím srdca. Prvé hnutie býva vždy správne. Aby sme nemilovali blížnych, museli by sme zavrieť oči i uši pred mnohorakým volaním núdze.”

~CHARLES PÉGUY~

18.02.2005 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť590 reakcie0
(Share 148 0)


Téma: Tretia pôstna nedeľa - poklona krížu / Hebr 4, 14

Myšlienky... 54/2005

       „Keďže teda máme vznešeného veľkňaza, ktorý prenikol nebesia, Ježiša, Božieho Syna, držme sa svojho vyznania...“ (Hebr 4, 14).
      Ježiš Kristus je natrvalo živá skutočnosť dejín. Známy francúzsky spisovateľ François Mauriac ako 77-ročný napísal v knihe V čo verím: „V dejinách sa čosi skutočne stalo. Kristus je skutočnosť. Môžete ho vyhlasovať za mýtus, ale tým ho neodstránime. To nie je odpoveď.“
„S Kristom prichádzala k národom jeho náuka, prichádzalo poznanie. Ale prichádzal s ním dar ešte väčší – Boží život. Pred Kristom nejestvoval trvalý most od Boha k ľuďom a od ľudí k Bohu. Nejestvovalo trvalé spojivo, po ktorom by mohlo prísť Božie slovo ako posolstvo do sŕdc ľudí. V Kristovi vyslovil Boh toto slovo raz navždy a tak naplno, že ono zaznieva neprestajne cez jeho Cirkev ľudstvu, národom, jednotlivcom, vekom, stáročiam, dňom a chvíľam – až do skončenia sveta“ (J. Ch. Korec: Kristus včera a dnes ).
      K Ježišovi, Božiemu Synovi a Synovi človeka, môžeme mať plnú dôveru. Stal sa podobný nám vo všetkom, okrem hriechu. Je veľkňazom, ale sám prežil a pretrpel naše bolesti, pozná aj naše slabosti, takže úprimne s nami cíti a chce nám pomáhať. Preto ho máme „lepšie poznať, viac milovať a hlbšie s ním žiť“ (Ján Pavol II.), „aby sme dosiahli milosrdenstvo a našli milosť a pomoc v každom čase“ (Hebr 4, 16).
12.06.2003 | Čítanosť(1599)
Hebr 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet