19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dávnejšie nútili kresťanov, aby sa vzdali Krista; dnes ich učia popierať ho. Vtedy ich mučili, dnes ich poúčajú; vtedy sa využívala moc, dnes lesť; vtedy bolo možné počuť zlostné vrčanie nepriateľov, dnes sa prejavujú vtieravou a sliedivou miernosťou a ťažko ich spozorovať. Je známe, aké násilie používali, aby sa kresťania vzdali Krista; snažili sa ich dostať na svoju stranu, aby ho zapreli. Oni ho však vyznávali a boli ním korunovaní. Dnes na to požívajú lesť a robia to tak, aby nevytvárali zdanie, že ich odďaľujú od Krista.

~sv. Augustín~

11.02.2005 - Miron
čítanosť976 reakcie0
(Share 204 0)


Téma: Jn 10, 10

Myšlienky... 43/2005

      Skúsený horolezec rozprával a svojich skúsenostiach skupinke mladých horolezcov, ktorí sa pripravovali na svoj prvý veľký výstup. Pokoriteľ mnohých z najvyšších a najťažších končiarov sveta mohol im dať aj vzácne rady. Jedna z nich znela: „Pamätajte, že vaším cieľom je potešenie z výstupu a radosť z dosiahnutia vrcholu. Každým krokom ste bližšie k cieľu. Ak vaším cieľom bude iba úsilie vyhnúť sa smrti, tak potom váš zážitok z dosiahnutia vrcholu bude minimálny.“
      Táto rada sa dá veľmi dobre aplikovať aj pre duchovný život človeka. Ježiš nás nepozýva ku kresťanskému životu len preto, aby sme unikli peklu. To by bol život minimálnej radosti a naplnenia. Zaiste túžba uchrániť sa pred večným zatratením môže byť u niekoho prvotným motívom k rozvíjaniu vzťahu s Kristom, ale ak ju nenahradí túžba kráčať s Kristom až k hraniciam kresťanskej dokonalosti, nie zo strachu pred peklom, ale z lásky k Bohu, potom sme ochudobnení o radosť a krásu takto prežívaného života.
      Ježiš Kristus nám sľubuje hojnejší život (porov. Jn 10, 10). Nemôžeme ho však zakúsiť, nemôžeme ho prijať, ak žijeme v strachu. Musíme sa od neho oslobodiť. Musíme zamerať svoj zrak na vrchol, ktorý chceme dosiahnuť. Ak takto kráčame vo viere, potom každý deň svojho života budeme vnímať ako príležitosť urobiť ďalší krok smerom k nebeskej sláve.
      Neuspokojujme sa s minimom. Žime svoj život naplno! A len keď žijeme svoj život s Kristom, vyťažíme z neho maximum radosti i šťastia.

      Inšpirácie: Jn 10, 1-21
04.02.2008 | Čítanosť(4554)
Téma: Jn 10, 28
12.06.2003 | Čítanosť(2826)
Jn 10, 1-21
12.06.2003 | Čítanosť(2598)
Jn 10, 22-42


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet