12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Vydaj sa celý Bohu, daj mu svoje meno. Zapíš sa do knihy života. Uč sa. Nech ťa on učí žiť podľa evanjelia. Stráž si oči, zadrž jazyk, vládni nad telom, pokoruj ducha, buď čistý v srdci, premáhaj hnev v sebe. Keď ťa niekto o niečo požiada, ty mu daj viac. Keď ťa okradnú, nesúď sa, keď ťa nenávidia, miluj. Keď ťa prenasledujú, znášaj to, keď ťa ohovárajú, žehnaj. Umieraj hriechu, pribi sa na kríž s Kristom, daj mu celú lásku.

~sv. Bazil Veľký~

10.02.2005 - Miron
čítanosť1032 reakcie0
(Share 178 0)


Téma: Druhá pôstna nedeľa / Mk 2, 1-12

Myšlienky... 41/2005

      Jedného muža trápil dusivý kašeľ. Vyskúšal rôzny sirupy a tabletky, ktoré sa dajú voľne kúpiť, ale nič nepomáhalo. Nakoniec sa rozhodol, že zájde k lekárovi. Ten ho vyšetril a povedal mu, že jeho stav je dosť vážny. Mal silný obojstranný zápal pľúc.
      Muž prišiel iba kvôli kašľu. Lekár však spoznal, že za kašľom sa skrýva vážnejší zdravotný problém. Nasadil lieky a o niekoľko dní bolo všetko v poriadku.
      Keď Ježiš Kristus prišiel do Kafarnauma, veľký zástup ľudí prišiel za ním. Dom sa naplnil. Kým učil, nejakí muži, ktorí sa nemohli dostať dovnútra, odkryli strechu a spustili pred Ježiša ochrnutého na lôžku. Je zaujímavé, že Ježiš na ich veľkú dôveru neodpovedá uzdravením chorého. K prekvapeniu všetkých hovorí: „Synu, odpúšťajú sa ti hriechy“ (Mk 2, 5). Ježiš videl, že tento človek má oveľa vážnejší problém, než bolo jeho ochrnutie. Tým problémom bol jeho duchovný stav. Telesné uzdravenie nasledovalo až za týmto duchovným a to iba, aby dokázal svoju moc odpúšťať hriechy.
      Svet i život každého z nás je plný bolesti a problémov. Strácame veľa času tým, že sa niektoré z nich pokúšame odstrániť vlastným úsilím. Skúšame to vždy znovu a vždy trochu ináč... A nakoniec si uvedomujeme, že ide o námahu bez konca. Musíme si uvedomiť, že samotné potláčanie symptómov ešte neznamená vyriešenie problému. Ten môže byť oveľa hlbšie.
      V prípade zdravotných problémov ideme za odborníkom. Prečo sa tak obávame v čase životných problémov ísť za tým najlepším odborníkom – za Ježišom? Azda sa obávame, že vynesie na povrch to, čo je naším skutočným problémom? V tom však máme pravdu. Ale ak to náš Spasiteľ tak aj urobí, tak len preto, aby sa v nás uzdravilo to, čo je choré.

      Inšpirácie: Mk 2, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(2825)
Mk 2, 18-28
12.06.2003 | Čítanosť(2577)
Mk 2, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(2540)
Mk 2, 13-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet