18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh sám mi musí stačiť, keď sa mu zapáči odtiahnuť konár, ktorý niesol malé vtáča. Vták má krídla, je stvorený na to, aby lietal.

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX~

10.02.2005 - Miron
čítanosť553 reakcie0
(Share 171 0)


Téma: VPD – piatok 1. týždňa / Gn 3, 1-19

Myšlienky... 40/2005

      Kojoty sú postrachom všetkých chovateľov oviec. Možno im pripočítať najväčšie percento zo strát, ktoré sa vyskytujú. Azda aj preto v krajinách, kde zápasia s týmto problémom, vedci experimentovali s vyše 500 rôznymi chemikáliami, aby vyvinuli vôňu, ktorá by kojotov odpudzovala.
      Vedci uvažovali, že ak by sa im to podarilo, tak by kojoty stratili „pokušenie“ uloviť niektorú z oviec a z obávaných predátorov, by sa stali neškodné divé zvieratá.
      Veda skutočne dokáže divy. Pri tejto informácií by nám mohlo napadnúť v súvislosti s práve vypočutým textom o pokúšaní prvých ľudí, že Boh mohol niečo podobné urobiť pre ľudí. Mohol im dať schopnosť vzdorovať pokušiteľovi. Nemusel tiež stvoriť strom poznania dobra a zla. A ak ho už stvoril, mohol ho obohnať vysokým plotom, aby sa ľudia k nemu nedostali. To všetko sú otázky, ktoré si dávame nielen vtedy, keď rozjímame o páde prarodičov, ale tiež keď vnímame svoje vlastné pády.
      Ťažko je nám pochopiť tajomstvo existencie zla. Veríme, že raz sa pred nami odkryje v plnosti. Každopádne však môžeme povedať, že prarodičia boli pokušiteľom postavený pred základnú morálnu otázku: Poslúchnuť Boha, svojho Stvoriteľa, alebo poslúchnuť ľstivé našepkávanie hada? Vieme, že tomto teste však zlyhali.
      Podobným testom však čelíme aj my a to každý deň. Môžeme si vybrať medzi poslušnosťou a neposlušnosťou, i keď cesta neposlušnosti je mnohokrát odôvodnená zdanlivo presvedčivými argumentmi. Ako sme v tomto teste obstáli dnes?
      Zrejme počas nášho pozemského života neodhalíme úplne tajomstvo existencie zla ako aj tajomstvo, prečo Boh dovoľuje, aby sme boli vystavení jeho pôsobeniu. Jedno však vieme: každé pokušenie je pre nás zároveň príležitosťou dokázať svoju vieru i lásku k nebeskému Otcovi.

      Inšpirácie: Gn 3
05.02.2010 | Čítanosť(585)
Téma: Gn 3, 9-15
03.09.2004 | Čítanosť(898)
Gn 3


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet