21.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Roky som si myslel, že ľudia až príliš milujú sami seba. No teraz viem, že pravda je iná. Táto láska nie je dostačujúca, ba niekedy úplne absentuje. Hlboko vo vnútri ľudia nemajú radi to, čo sú, kde sú a akí sú. Ako potom môžeme skutočne milovať blížneho, keď používame takéto zdeformované meradlo akým je láska k sebe?

~John Dever ~

10.02.2005 - Miron
čítanosť570 reakcie0
(Share 179 0)


Téma: VPD – piatok 1. týždňa / Gn 3, 1-19

Myšlienky... 40/2005

      Kojoty sú postrachom všetkých chovateľov oviec. Možno im pripočítať najväčšie percento zo strát, ktoré sa vyskytujú. Azda aj preto v krajinách, kde zápasia s týmto problémom, vedci experimentovali s vyše 500 rôznymi chemikáliami, aby vyvinuli vôňu, ktorá by kojotov odpudzovala.
      Vedci uvažovali, že ak by sa im to podarilo, tak by kojoty stratili „pokušenie“ uloviť niektorú z oviec a z obávaných predátorov, by sa stali neškodné divé zvieratá.
      Veda skutočne dokáže divy. Pri tejto informácií by nám mohlo napadnúť v súvislosti s práve vypočutým textom o pokúšaní prvých ľudí, že Boh mohol niečo podobné urobiť pre ľudí. Mohol im dať schopnosť vzdorovať pokušiteľovi. Nemusel tiež stvoriť strom poznania dobra a zla. A ak ho už stvoril, mohol ho obohnať vysokým plotom, aby sa ľudia k nemu nedostali. To všetko sú otázky, ktoré si dávame nielen vtedy, keď rozjímame o páde prarodičov, ale tiež keď vnímame svoje vlastné pády.
      Ťažko je nám pochopiť tajomstvo existencie zla. Veríme, že raz sa pred nami odkryje v plnosti. Každopádne však môžeme povedať, že prarodičia boli pokušiteľom postavený pred základnú morálnu otázku: Poslúchnuť Boha, svojho Stvoriteľa, alebo poslúchnuť ľstivé našepkávanie hada? Vieme, že tomto teste však zlyhali.
      Podobným testom však čelíme aj my a to každý deň. Môžeme si vybrať medzi poslušnosťou a neposlušnosťou, i keď cesta neposlušnosti je mnohokrát odôvodnená zdanlivo presvedčivými argumentmi. Ako sme v tomto teste obstáli dnes?
      Zrejme počas nášho pozemského života neodhalíme úplne tajomstvo existencie zla ako aj tajomstvo, prečo Boh dovoľuje, aby sme boli vystavení jeho pôsobeniu. Jedno však vieme: každé pokušenie je pre nás zároveň príležitosťou dokázať svoju vieru i lásku k nebeskému Otcovi.

      Inšpirácie: Gn 3
05.02.2010 | Čítanosť(611)
Téma: Gn 3, 9-15
03.09.2004 | Čítanosť(915)
Gn 3


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet