23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Malé veci máme konať, ako keby boli veľké, lebo v našom živote žije Boh, a veľké veci zase, akoby boli malé, lebo vieme, že Boh je všemohúci.”

~Blaise Pascal~

10.02.2005 - Miron
čítanosť544 reakcie0
(Share 192 1)


Téma: Sobota po 9. nedeli po ZSD / Štvrtok 1. týždňa Veľkého pôstu / Modlitba / Rim 15, 30-32

Myšlienky... 39/2005

      Istý kňaz pri nedeľnej homílii povedal: „Včera ma povzbudil jeden mladík. Dovoľte, aby som o tom porozprával, aby ste sa aj vy povzbudili.“
      Povedal, že popoludní dostal e-mail. E-mail je správa, ktorú možno zaslať prostredníctvom internetu. Z tejto správy sa dalo vycítiť, ako veľmi tento mladík verí sile modlitby.
      V správe písal o dievčati z jeho rodného mesta, ktorá otehotnela. Jej rodičia nezniesli predstavu, že by sa stala slobodnou matkou a preto ju začali nútiť, aby išla na potrat. Keď sa o tom dozvedel, rozhodol sa jej pomôcť. Modlil sa, aby vytrvala. Potom si sadol za počítač a zaslal e-mail na vyše sto adries, kde opísal tento prípad a prosil o modlitby za toto dievča.
      Kňaz pokračoval: „Tento mladík mohol stráviť čas pri počítači rôznymi inými spôsobmi: mohol hrať hry, hľadať nové informácie na internete, písať si s priateľmi... Namiesto toho strávil čas tým, že sformuloval výzvu o modlitbovú podporu pre iného človeka a rozposlal to azda všetkým, ktorých mal v adresári. Uznajte, aké veľkú lásku mal vo svojom srdci. Uznajte, akú veľkú dôveru prechovával k modlitbe. My dnes môžeme povzbudení jeho príkladom pridať sa k nemu v modlitbe na tento úmysel s pevnou dôverou, že naše prosby Boh vypočuje.“
      My sme dnes počuli slová svätého Pavla: „Prosím vás, bratia, pre nášho Pána Ježiša Krista a pre lásku Ducha, zápaste spolu so mnou v modlitbách za mňa u Boha“ (Rim 15, 30). Z nich pre nás vyplýva i ďalšie povzbudenie: nebojme sa prosiť o modlitby. Ak o modlitbu takto úpenlivo prosil svätý Pavol, aj my môžeme prosiť svojich bratov a sestry o príhovor u nebeského Otca za naše potreby.
      Viem, že to niektorí aj robíte. Vnímam, že nielen na mňa sa obraciate s prosbou o modlitbu, ale s rovnakou prosbou sa obraciate na svojich veriacich susedov, na tých, ktorých stretávate na spoločnej ceste do chrámu. Neostýchajme sa ešte viac rozširovať okruh tých, ktorých poprosíme o modlitbu. Mnohým tak dodáme odvahu, aby aj oni sa odvážili v čase núdze poprosili o príhovor nás. A toto slúži na povzbudenie, na rast dôvery a lásky, na rast Cirkvi.
11.07.2003 | Čítanosť(3474)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2701)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2638)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2582)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2463)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet