22.apríl 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zdá sa mi, že mnohí z nás poznajú tú skutočnosť, ktorú vám chcem pripomenúť. Hovorí sa, že nie tak dávno vzali nepriatelia istého muža ako väzňa a vyviezli ho ďaleko od jeho vlasti. A pretože tam bol dlho a jeho žena sa nemohla dočkať jeho návratu, myslela si, že je mŕtvy. Dala zaňho každý týždeň slúžiť svätú liturgiu. A vždy, keď sa konala obeta za odpustenie jeho hriechov a záchranu jeho duše, reťaze, ktoré ho pútali, sa sčasti uvoľnili. Keď sa neskôr vrátil domov, rozprával žene o obdivuhodných veciach, ktoré sa vždy v určitý čas týždňa odohrávali. Tak sa vysvetlilo, že išlo práve o dni a hodiny, keď dala žena zaňho slúžiť svätú obetu.

~sv. Gregor Veľký~

08.02.2005 - Miron
čítanosť2020 reakcie0
(Share 387 0)


VPD – streda 1 týždňa / Sväté písmo / Prís 2, 1-6

Myšlienky... 35/2005

       „Múdrosť udeľuje Pán, z jeho úst pochádzajú poznanie a rozumnosť“ (Prís 2, 6). Tieto slová z Knihy prísloví v nás zaiste zapaľujú túžbu zmocniť sa tejto múdrosti, ktorú ponúka Boh. Azda aj z času na čas siahneme po Svätom písme, aby sme načerpali pre svoj život z tejto múdrosti a možno ho aj hneď odkladáme, lebo nedostávame to, čo sme očakávali.
      Zmocniť sa Božej múdrosti však vyžaduje viac, než len otvoriť Sväté písmo a prečítať, čo je v tej ktorej kapitole napísané. Skúsme sa preto pre štúdium Božie slova viesť týmito šiestimi odporúčaniami:
      1. Vyberme si správny čas na čítanie Svätého písma, aby sme ho mohli každý deň dodržať. Bez vážneho dôvodu ho nikdy nevynechajme.
      2. Pred začiatkom čítania poprosme Boha o pomoc a chápavosť.
      3. Premýšľajme o tom, čo čítame. Poklady ukryté vo Svätom písme zriedkavo ležia ako kamienky na pobreží. Kto chce poklad, musí kopať hlbšie.
      4. Pred tým, než uvážite, čo daná pasáž pre vás znamená, skúste pochopiť, čo autor chcel povedať ľuďom svojej doby.
      5. Napíšte si aspoň jedno poučenie z prečítaného textu, ktoré sa pokúsite vniesť do svojho života.
      6. Nevzdávajte sa! Zaiste, niektoré časti Svätého písma sú ťažko pochopiteľné, ale je oveľa viac častí, ktoré môžete pochopiť. Ak tieto uvediete do života, zmeníte ho a časom pochopíte aj tie náročnejšie pasáže.
      Skúste si doma otvoriť Knihu prísloví a prečítať znovu druhú kapitolu, ktorú sme si dnes vypočuli. Využite pritom týchto šesť jednoduchých rád. Ak to urobíte, začnete objavovať poklady ukryté v Božom slove, ktoré veľmi obohatia váš život.

      Inšpirácie: Prís 2
      Kartotéka: Prís 2
29.03.2006 | Čítanosť(1486)
Téma: Sväté písmo
17.04.2004 | Čítanosť(1204)
Prís 2,


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet