12.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Vynasnažím sa, aby som zanechal dobrú spomienku v každej duši, s ktorou prídem do styku.

~Karol Foucauld ~

08.02.2005 - Miron
čítanosť1515 reakcie0
(Share 310 0)


Téma: VPD – streda 1 týždňa / Prís 2, 6

Myšlienky... 33/2005

      Existujú nejaké hranice pre vedomosti, ktoré môžeme získať? Ak v minulosti sa aj nejaké hranice črtali, súčasné úžasné technológie, ktoré sú zdrojom priam nevyčerpateľných informácií, ich posunuli veľmi ďaleko. K tomu Bill Gates, zakladateľ Microsoftu, vyhlasuje, že sme len na prahu budúcich divov informačných technológií. Hovorí: „Ak včera informácie prúdili po svete pomyslenými diaľnicami nepredstaviteľnou rýchlosťou, zajtra budeme môcť byť v kontakte s každým, nech je kdekoľvek, a budeme môcť listovať v tisíckach knižníc deň a noc.“
      Zaiste sme vďační za tieto moderné technológie, ktoré nám umožňujú prístup k neobmedzenému množstvu informácií. Ale iba hromadenie faktov však ešte nedáva schopnosť vniknúť do ich podstaty, nedáva schopnosť chápania. Hoci by sme absorbovali všetko učenie filozofov a vedcov rôznych odborov, nedostali by sme sa k pravde o Bohu a jeho vôli, o Božej milosti a vykúpení z hriechu. Túto azda najdôležitejšiu informáciu pre náš život môžeme dostať skrze zjavené Božie slovo, skrze Sväté písmo.
      Ale i pri jeho štúdiu musíme pamätať, že tu nejde o akumulovanie informácií, ale o pochopenie Božieho posolstva pre svoj život. Potrebujeme s bázňou prosiť o toto pochopenie, pretože „múdrosť udeľuje Pán“ (Prís 2, 6).

      Inšpirácie: Prís 2
      Kartotéka: Prís 2
17.04.2004 | Čítanosť(1463)
Téma: Múdrosť / Prís 2, 1-9
17.04.2004 | Čítanosť(1262)
Prís 2,


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet