20.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď vojak v boji utŕži nejakú ranu alebo trochu ustúpi, nikto nemôže byť taký náročný alebo taký nevedomý vo vojenských záležitostiach, že by takéto niečo kvalifikoval ako zločin. Len tí neutŕžia rany, čo nebojujú; tí, čo sa s väčším zápalom vrhajú na nepriateľa, dostávajú údery.

~sv. Ján Zlatoústy~

01.01.2005 - Miron
čítanosť1613 reakcie0
(Share 255 1)


Téma: Nový rok / Predsavzatie

Myšlienky... 1/2005

      Bývalý prezident USA Jimmy Carter vo svojej autobiografii spomenul udalosť, ktorá priniesla zmenu do jeho života i manželstva. Hovorí:
       „Presnosť je vlastnosť, ktorú som nadobudol počas služby v námorníctve. Musím sa priznať, že som ju očakával u druhých ako úplnú samozrejmosť. Bol som ňou priam posadnutý a moja manželka Rosalynn mala čo robiť, aby vyhovela týmto mojím prísnym štandardom. Meškanie päť minút – ale i menej – pri odchode bolo príčinou nepríjemných výčitiek z mojej strany.
      Jedno ráno som si uvedomil, že Rosalynn má narodeniny a ja pre ňu nemám darček. Uvažoval som, čo by ju skutočne potešilo. Potom som dostal nápad. Na hárok papiera som napísal: Všetko najlepšie k narodeninám! Na znak mojej lásky sľubujem, že nikdy nevyslovím nepríjemnú poznámku v prípade tvojho meškania.
      Obálku s týmto „darčekom k narodením“ som podal manželke spolu s bozkom.
      Je tomu už niekoľko rokov a ja som doteraz svoj sľub dodržal. Keď to dnes hodnotím, tak musím povedať, že to bol najlepší darček k narodeninám, ktorý som dal manželke – i sebe.“ (www.e-sermons.com)
      Tento „darček“ môže sa stať pre nás inšpiráciou v v týchto prvých hodinách nového roka, kedy si zvykneme dávať rôzne predsavzatia do budúcich dní a mesiacov. Skúsme trochu preskúmať, čo by potešilo našich najbližších... Aj keď si človek nerád priznáva vlastné chyby, predsa pri troške úprimnosti nájdeme mnohé črty a vlastnosti, ktoré je možné azda „okresať“, alebo i celkom vylúčiť. Nebojme sa takto obdarovať najbližších, ale i seba...
20.06.2003 | Čítanosť(2557)
Téma: Nový rok / Lk 2, 21
20.06.2003 | Čítanosť(1287)
Téma: Nový rok / Lk 6, 31
10.02.2010 | Čítanosť(1279)
Téma: Nový rok /
25.06.2003 | Čítanosť(405)
Téma: Predsavzatie
25.06.2003 | Čítanosť(347)
Téma: Predsavzatie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet