25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Vzal si prirodzenosť sluhu, ale bez špiny hriechu. Ľudské povzniesol, ale neumenšil božské. Lebo keď sa zriekol seba tým, že sa neviditeľný dal vidieť a Stvoriteľ i Pán všetkého chcel byť jedným zo smrteľníkov, bolo to z milosrdnej náklonnosti, a nie z nedostatku moci. A tak ten, ktorý v božskej prirodzenosti stvoril človeka, v prirodzenosti sluhu sa stal človekom.

~sv. Lev Veľký~

20.12.2004 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť794 reakcie0
(Share 224 0)


Téma: Mk 16, 1

Myšlienky... 270/2004

       „Keď sa pominula sobota, Mária Magdaléna a Mária Jakubova i Salome nakúpili voňavé oleje a išli ho pomazať“ (Mk 16, 1).
      G. Papini vo svojej knihe Život Krista o ich ceste ku Kristovmu hrobu vo veľkonočné ráno napísal: „Prestrašené a uľakané ženy sa obzerali dookola, akoby čakali niekoho, kto by im povedal, čo sa stalo za tie dve noci, kým boli preč. Mária Magdaléna myslela na Židov, že ho tí ukradli, lebo im nebolo dosť toho, čo mu urobili za živa. Alebo boli nahnevaní, že bol pochovaný v takom pre odpadlíka pričestnom hrobe, a dali ho hodiť do potupného hrobu ukameňovaných a ukrižovaných. Ale to neboli len dohady...“
      Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je nielen objektívnou, ale aj existenciálnou pravdou: dôvodom našej viery nie je len svedectvo učeníkov. Boží Syn vstal z mŕtvych skôr, než dostali ženy toto posolstvo a skôr, než ho apoštoli videli zmŕtvychvstalého. Ženy prišli k hrobu ešte obklopení atmosférou smrti. Boh však už predtým dokončil našu spásu už predtým vzkriesením. Preto žiada, aby sme prijali s vďakou jeho čin ako dielo spásy, ktoré sa stalo pre nás.
23.04.2007 | Čítanosť(1246)
Téma: Jn 19, 25 / Mk 16, 1
12.06.2003 | Čítanosť(2707)
Mk 16, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet