22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mária sa stala pre nás nebom, ktoré nosilo Boha, lebo do nej zostúpilo najvyššie božstvo a zostalo v nej. Ono sa stalo malým, aby nás urobilo veľkými, lebo ono svojou prirodzenosťou nie je malé. V nej nám ono božstvo utkalo odev lásky a spasenia... Z nej vzišlo a zahnalo temnoty pohanstva.

~sv. Efrém Sýrsky~

15.12.2004 - Miron
čítanosť750 reakcie0
(Share 221 0)


Téma: Naša príprava / Večný život

Myšlienky... 258/2004

AI       Človek nerád prehráva. Aby tých prehier bolo čo najmenej, hľadá informácie a je vďačný každému, kto ho upozorní na nebezpečenstvo. Vo veciach tohto sveta vie sa dobre postarať, aby tých prehier bolo čo najmenej. V duchovnej oblasti nie je až taký šikovný. Azda preto, že večnosť sa zdá taká vzdialená.
KE       Ježiš nám nerozpráva o útrapách posledných časoch, aby nás strašil, ale aby nám ukázal cestu, ako bezpečne prejsť aj touto dobou.
DI       Dejiny Cirkvi neboli a nikdy nebudú len víťazným triumfom, ale i neustálymi vojnami medzi dobrom a zlom. Boli a budú nielen triumfom hrdinských svätcov, ale aj bolestnými a často trápnymi porážkami mnohých kresťanov. Vrcholom cirkevných dejín v tomto svete nebude všekresťanský svet, ale podľa Kristových slov, svet bez lásky k Bohu a blížnemu.
      Ježiš prorocky hovorí o znakoch, ktoré budú sprevádzať koniec sveta: Pôsobenie falošných prorokov, vojny, prírodné katastrofy, prenasledovanie kresťanov, vychladnutie lásky. No na koniec dáva veľké prisľúbenie, že ten, kto vydrží do konca, bude spasený.
      Keby sme sa zahľadeli do ľudských dejín, ľahko by sme našli v každom časovom úseku určité naplnenie znakov, o ktorých hovorí Ježiš. Koniec mohol nastať a môže nastať hocikedy, ale o tom dni a hodine vie sám Otec. Pre nás majú byť tieto znamenia vždy výzvou k bdelosti a k pripravenosti vo svätosti života.
PAR       Je dobré pamätať na slová: Ale ten, kto vytrvá do konca... Je ľahké dobre začať, no je ťažšie v dobrom zotrvať. Pekné gesto, nadšený rozbeh k Bohu sú schopní urobiť všetci. Ale život plný dobroty, veľkodušnosti, život obety vedia žiť len silní a tí, ktorí vedia chcieť.
      Možno že si poviete: Ja som sa nenarodil silný a k tomu mám ešte i slabú vôľu.
      No nikto z nás sa nenarodil vzdelaný a predsa každý je vzdelaný. Nikto z nás sa nenarodil civilizovaný a dnes je. Nikto z nás sa nenarodil v technike, poľnohospodárstve, či umení, a dnes sa v tom vyznáme. Ako sa môžeme stať vzdelaní, civilizovaní, zbehlí v rôznych oboroch ľudskej práce, tak sa môžeme stať silní a môžeme sa naučiť chcieť. Len jedno je treba mať na pamäti: Ten, kto vytrvá do konca, bude spasený.
      Najväčším nepriateľom nášho pokroku v tejto duchovnej oblasti sú rôzne neprávosti, ktoré nás akoby oberajú o silu a lásku. Ak nechceme podľahnúť tomuto nebezpečenstvu, musíme voči neprávosti bojovať ešte s väčšou láskou.
MY       Zohar, kniha židovskej mystiky, vysvetľuje: „Skutočný spôsob ako milovať svojho Pána sa vyjadruje v tradičnom učení, ktoré hovorí: Aj keď vás pripraví o život... Až vtedy ide o dokonalú lásku... Utrpenie sa prejavuje preto, aby mohlo spôsobiť takúto dokonalú lásku.“
      Boh nás miluje takouto láskou. Boh nás miluje, aj keď ho urážame hriechmi. Ježiš miloval svojich katov napriek tomu, že s ním kruto zaobchádzali. Najvyšší prejav lásky nemôže existovať bez bolesti.
      My sme povolaní milovať druhých kvôli dobru a kráse milovaného človeka, ale aj milovať napriek nástrahám a zlu ktoré nám ten človek robí.
      Neprávosti, ktoré na nás doliehajú, majú len upevňovať našu nádej a lásku k Bohu. Nemáme nijaký dôvod vzdať sa Boha len pre trápenie.
ADE       Milovať aj napriek neprávosti a zlu, ktoré na nás dolieha, spôsobuje náš prerod v silných ľudí. V ľudí, ktorí dokážu chcieť to, čo chce Boh. To je tá najlepšia príprava v duchovnej oblasti, aby sme neutrpeli prehru, ale patrili k tým, ktorí vytrvali až do konca.

      Kartotéka: Večný život
25.06.2003 | Čítanosť(655)
Téma: Večný život
25.06.2003 | Čítanosť(529)
Téma: Večný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet