15.október 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kto chce pracovať na obrátení hriešnikov, musí byť človekom nevšednej cnosti. To, do čoho sa púšťa, je nielen veľkou, ale aj nebezpečnou úlohou. Ak nie je takmer bez hriechu, rozmnoží iba počet hriešnikov, ktorý chcel zmenšiť.”


~SV. IGNÁC Z LOYOLY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť894 reakcie0
(Share 246 0)


Téma: Bdelosť / Rim 13, 11

Myšlienky... 26/2000

       „Však viete, aký je čas, že už nadišla hodina, aby ste sa prebudili zo sna. Veď teraz je nám spása bližšie, ako vtedy, keď sme uverili“ (Rim 13, 11).
       Teraz je vhodný čas... Teraz – nie zajtra!
       „Ale prečo nie zajtra?“ môžeme sa spýtať. Čo je tak dôležité, že to musíme urobiť dnes? Nie azda niekedy múdrosť v čakaní? Nie je múdrejšie napísať list a poslať ho až zajtra, aby sme si jeho obsah mohli ešte raz premyslieť? Zaiste je v tom určitá múdrosť. Sú veci, ktoré je potrebné urobiť dnes! Je to chvíľa hnevu, ktorú je potrebné vyriešiť hneď, inak môže svojou silou zraniť mnohých nevinných. Je to chvíľa rozbúrených vášní. Ak ich neskrotíme dnes – do zajtra narobia obrovskú spúšť.
       Sú veci, ktoré musíme urobiť ešte dnes. Sú veci, ktoré nepočkajú. Ak sa v našom srdci zrodí dobrá myšlienky, inšpirácia – urobme to ešte dnes! Nečakajme! Zajtrajšok nemusí prísť!
       „Bol plný plánov do budúcnosti,“ povedalo dievča o svojom otcovi. „Ale náhle odpadol štvrtok ráno a zomrel skôr, než sa dostal do nemocnice. Infarkt...“
       Budúcnosť nie je naša. Preto neodkladajme žiaden dobrý impulz na zajtrajšok. Zajtra môže byť príliš neskoro.
       „Však viete, aký je čas, že už nadišla hodina, aby ste sa prebudili zo sna. Veď teraz je nám spása bližšie, ako vtedy, keď sme uverili“ (Rim 13, 11).
25.06.2003 | Čítanosť(1480)
Téma: Bdelosť / Múdrosť
12.06.2003 | Čítanosť(1860)
Rim 13, 1-14


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet