25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pre duchovného človeka je práca súčasne modlitbou i službou Bohu.

~Arnold Rademacher ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť822 reakcie0
(Share 236 0)


Téma: Pokoj

Myšlienky... 132/2001

      Človek žijúci v rýchlom kolobehu našej súčasnosti cíti, že mu aj napriek všetkým úspechom niečo chýba. Ale akoby sa bál to hľadať. Na svete je totiž veľa vecí, ktoré človek nechápe alebo nepozná a pritom si to ani neuvedomuje. A stačí jeden okamih, aby sa pred človekom rozprestrel nepoznaný svet, aby sa mohol radovať z toho, čo doteraz nepoznal a aby videl to, čo predtým pre svoju nedostatočnú túžbu a vlastnú povýšenosť nevidel.
      Tým okamihom je stretnutie s Kristom. Nové a radostné. Prichádza k nám so slovami: Pokoj vám! V týchto dvoch slovách nachádzame riešenie problémov, ktoré nás ťažia. Chýba nám pokoj v duši, tak potrebný pre život. Ak ho nemáme, je to známkou slabej viery a neochoty priblížiť sa k Bohu. Ježiš Kristus k takýmto kresťanom poznamenáva: „Lebo otupelo srdce tohto ľudu: ušami ťažko a oči si zavreli, aby očami nevideli a ušami nepočuli, aby srdcom nechápali a neobrátili sa – aby som ich nemohol uzdraviť.“(Mt 13, 15)
      Ak sa chceme stretnúť s Kristom, musíme sa zbaviť záťaže hriechu a zlých vlastností. Práve tieto zlé vlastnosti boli a sú pre nás mnohých hrádzou, ktorá nás delí od Boha. Z tejto odlúčenosti sa človek stáva samotárom medzi ľuďmi. A ak človeku hrozí, že bude sám, je schopný všetkého. Vedomie, že sme stratili Boha, privádza do zúfalstva. Ale Boh nestratil nás. Z obrovskej lásky, nám tak nepochopiteľnej, podáva nám záchrannú ruku a dáva príležitosť k návratu. Ak sa cítime osamelo, ak začíname sami sebou pohŕdať pre svoje správanie, ak úprimne túžime zmeniť svoj život, sme na najlepšej ceste k Bohu. Sv. Augustín hovorí: „Boh od nás nežiada nemožné. Chce, aby sme robili, čo môžeme a prosili o to, čo nemôžeme. Potom on pomôže, aby sme mohli.“
      Človek, ktorý žije s Bohom, vnáša pokoj do svojho okolia. Svojim konaním rozsieva pokoj, tak potrebný našej dobe. Preto sa modlime a túžme sa stretnúť a splynúť s Kristom, nositeľom pokoja pre naše duše a pre celý svet.
       „Pane... Daruj pokoj celému svetu, svätým cirkvám i svojmu ľudu...“(z Božskej liturgie)
20.06.2003 | Čítanosť(1455)
Téma: Pokoj / Jn 20, 19-31
27.03.2004 | Čítanosť(1388)
Téma: Pokoj / Trpezlivosť
04.10.2003 | Čítanosť(1082)
Téma: Pokoj
25.06.2003 | Čítanosť(966)
Téma: Pokoj
19.08.2003 | Čítanosť(1914)
Pokoj


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet