18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ničoho sa neboj. Všetko prechádza, Boh sa však nemení. Trpezlivosť všetko dosiahne. Kto má Boha, nič mu nechýba. Iba Boh stačí.”

~Sv. Terézia z Avily~

09.12.2004 - Miron
čítanosť257 reakcie0
(Share 104 0)


Téma: Tít 2, 1-10

Myšlienky... 247/2004

      Svätý apoštol Pavol vo svojom liste Títovi podrobne opisuje stavovské povinnosti veriacich (Tít 2,. 1-10). Spoločným menovateľom je láska, ktorá má byť zreteľná v ich vzťahoch i dielach.
      Pekným príklad naplnenia týchto slov je malé spoločenstvo veriacich v Japonsku. Svojho času sa rozhodli postaviť si chrám. Keď architekt dokončil projekt, navštívili všetkých, ktorí žili v susedstve pozemku, na ktorom zamýšľali stavať. Každému ukázali plány chrámu a pýtali sa, či majú nejaké námietky. Nikto nič nenamietal.
      O pár mesiacov neskôr, tesne pred začatím stavebných prác, sa dozvedeli, že jeden muž má nejaké výhrady. Navštívili ho druhý krát. Obával sa, že budova by mohla tieniť jeho záhradku. Nehádali sa s ním. Nenamietali, že to mal povedať skôr. Namiesto toho zašli znova za architektom a poprosili ho, aby zohľadnil v projekte túto výhradu. Architekt teda znížil strechu. Stálo ich to nejaké peniaze a aj so začiatkom stavby sa potom veľmi omeškali. Stálo to však za to. Tieň chrámu nepadal do záhradky a sused bol nesmierne oslovený ústretovosťou nových susedov – kresťanov.
      Vo svete, v ktorom platí, že čas sú peniaze, sa možno zdá takéto správanie za neprijateľné. Veď nedá sa vyhovieť každému. To je síce pravda, ale kresťan by mal skúsiť najprv urobiť všetko, čo sa dá, pre uspokojenie blížneho. Často sa to stáva mocnejším svedectvom ako hodiny nadšeného kázania.

      Inšpirácie: Tít 2, 1-10
      Kartotéka: Tít 2
17.03.2006 | Čítanosť(245)
Téma: Tít 2, 14
08.01.2005 | Čítanosť(232)
Téma: Tít 2, 14


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet