25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Pekne je modliť sa v prírode, pretože všade vidíš Božie stopy; krajšie je modliť sa v chráme, pretože v tvojej blízkosti žije na oltári sám Pán Boh neobyčajným spôsobom. Ale najlepšie je modliť sa po svätom prijímaní, pretože nie je v tvojej blízkosti iba na oltári, ale je v tebe, v tvojej duši, v tvojom srdci. Už ani viac nemôže byť bližšie k tebe!“

~Bl. Vasiľ Hopko, biskup~

17.11.2004 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť1506 reakcie0
(Share 275 1)


Téma: Uvedenie Presvätej Bohorodičky do chrámu / Lk 10,

Homília

      V televíznej relácii Dobrá zvesť zaznela raz táto anekdota:
      Apoštol Peter chodí po nebi a šomre, že je tam priveľa hriešnikov. Kristus Pán mu hovorí:
      „Veď ty máš kľúče, ty si za to zodpovedný.“
      „Dobre, dobre, ale keď títo hriešnici toľko prosia a tvoja Matka ich vpúšťa bočnými dverami.“
      V tejto anekdote je vyjadrená myšlienka, čím je pre nás Panna Mária a aká je jej úloha v nebi pred trónom svojho Syna, Ježiša Krista. Preto sa k nej modlime, preto sa schádzame na pútnických miestach, preto sme aj dnes tu, aby sme pred jej milostivým obrazom hľadali útechu a ochranu v svojich každodenných potrebách („Nemáme inej pomoci...“).
      Avšak veríme, že naše modlitby a prosby, ktoré jej prednášame, budú vypočuté? A sú naše modlitby naozaj také, že ich jej Syn Ježiš Kristus vypočuje na jej orodovanie?
      Jeden kňaz, ktorý pôsobí ako misionár na Ukrajine (P. K.), spomína, že raz do ich farnosti mal prísť otec biskup. Lenže počasie im nežičilo. Celý týždeň pršalo a vyzeralo, že z ich slávnosti nebude nič. A tak bezradný prišiel pred oltár, kľakol si a prosil: „Bože, vypočuj naše prosby a daj nám dobré počasie. Veď ak nás nevypočuješ, nie ja budem zahanbený, ale ty!“ A čo myslíte, bol vypočutý? Áno, pred príchodom biskupa sa vyjasnilo a vyšlo slnko.
      Možno že takto by mali vyzerať aj naše modlitby, ktoré predkladáme Panne Márii, aby ich predkladala Bohu svojmu i Bohu nášmu. Všetko je možné tomu, kto verí.
      Sv. Ján Vianney zvykol hovoriť: „Mnohé veci by išli ľahšie, keby sme v našom živote dávali viac miesta Panne Márii.“
      Nuž využime aj toto stretnutie, aby sme sa ešte viac primkli k našej nebeskej Matke. Panna Mária nie je Bohom, ale je mocná svojím príhovorom u Boha. Tak povedal aj sv. Bernard: „Boh chcel, aby sme mali všetko skrz Máriu.“ A na inom mieste hovorí: „Ešte nikto neoľutoval, kto sa pod jej ochranu utiekal a o pomoc žiadal.“

      Inšpirácie: Vstup našej Presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny, do chrámu
12.06.2003 | Čítanosť(8366)
Lk 10, 25-37
12.06.2003 | Čítanosť(3562)
Lk 10, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2956)
Lk 10, 21-24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet