22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keď sa stretnú priatelia, spoločne si sadajú za stôl. Cirkev je ľud, ktorého úlohou je prestrieť spoločný stôl.”

~JEAN CARDONNEL ~

13.11.2004 - Miron
čítanosť728 reakcie0
(Share 220 1)


Téma: Duchovný život / Ž 1, 2

Myšlienky... 191/2004

      V prednej záhradke pri dome boli vysadené dva rovnaké stromčeky. Jeden bol v strede trávnika a druhý blízko domu pri odkvapovej rúre. Stromčekom sa očividne darilo. Po niekoľkých rokoch z nich boli pekné stromy, ktoré tešili majiteľa domu.
      Potom prišla silná búrka. Stromček uprostred trávnika pevne odolával silným náporom vetra. Stromček blízko odkvapovej rúry však také šťastie nemal. Vietor sa o neho oprel vyvrátil ho aj s koreňmi. Majiteľ domu bol z toho smutný. Uvažoval, prečo tento strom nevydržal nápor vetra. Prišiel na to veľmi rýchlo. Stromček uprostred trávnika musel zapustiť hlboko svoje korene, aby si zabezpečil dostatok potrebnej vody. Druhý stromček mal však plytké korene. Nepotreboval sa namáhať, pretože odkvapová rúra ho hojne zásobovala potrebnou vlahou. A to mu bolo nakoniec i osudným.
      Často podliehame pokušeniu kráčať životom tou jednoduchšou a ľahšou cestou. Nie je ťažké podľahnúť tomuto pokušeniu ak opomíname denne rásť v poznaní Boha a nepestujeme si s ním osobný vzťah. Naša viera je tak živená náboženskými emóciami a zážitkami, ktoré nám život sprostredkúva. Je to však „povrchová voda“, ktorá nám síce dáva vzrast, ale tieto „plytké korene“ nás nepodržia v čase rôznych skúšok. Žalmista hovorí, že blažený je človek, ktorý „v zákone Pánovom má záľubu a jeho zákone rozjíma dňom i nocou“ (Ž 1, 2). v týchto slovách nachádzame radu, ako upevňovať svoju vieru. Musíme byť pevne zakorenení v Božom slove, ktoré nám tak dá silu odolať i v tých najsilnejších životných búrkach.
      Nie je ani tak dôležité skúmať, či sú naše „korene“ plytké alebo hlboké. Pre každého bude iba požehnaním, keď túto radu prijme, aby patril medzi tých, o ktorých žalmista hovorí, že sú „blažení“.

      Inšpirácie: Ž 1, 2
      Kartotéka: Duchovný život / Ž 1
27.05.2011 | Čítanosť(4645)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3184)
Duchovný život
30.07.2004 | Čítanosť(752)
Ž 1


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet