23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď človek vloží svoju ruku do ruky biednych, vo svojej druhej ruke nájde Božiu dlaň.

~ABBÉ PIERRE~

20.06.2003 - Miron
čítanosť764 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: Vytrvalosť

Myšlienky... 118/2001

      Rozumom poznávame, čo je pre náš život dôležité a čo nie. A predsa sa stáva, že starosti i radosti života tieto dôležité veci zatlačia do pozadia. Keď nám ich však niekto pripomenie, akoby nanovo objavíme ich hodnotu pre život. Preto sme vďační za každé povzbudenie.
      No bolo by nesprávne čakať len na povzbudenia. Je potrebné osvojiť si čnosť vytrvalosti pri uskutočňovaní dôležitých veci, aby nám znovu nezišli z mysle.
      Vytrvalosť, ako zotrvanie v dobrom až do konca, je zvláštny dar Božej milosti, o ktorý musíme neustále prosiť. Vytrvalosť je pokračovanie v začatom diele napriek všetkým prekážkam. V duchovnom živote je táto čnosť nevyhnutná, ak chceme pokročiť na ceste k nebu.
      V živote svätých vidíme mnohé skutky vytrvalosti, nad ktorými musíme jednoducho žasnúť. Chápeme však, že hnacím motorom tejto ich čnosti bola láska k Bohu i sila vôle.
      Vytrvalosť v duchovnom živote znamená verné nasledovanie Božej vôle. Netýka sa to len veľkých okamihov života, ale hlavne malých opakujúcich sa skutkov, denných povinností, obetí a sebazáporov. Vytrvalosť umožňuje žiť neustále s mysľou uprenou na Boha.
      Kto si osvojí túto čnosť, ba dovedie ju k dokonalosti, pocíti, že táto čnosť napĺňa jeho dušu zvláštnou radosťou.
      Spýtali sa raz Benjamína Franklina (1706-1790), odkiaľ čerpá toľkú vytrvalosť v úsilí o dosiahnutie určeného cieľa.
      Vynálezca bleskozvodu mal ihneď pripravenú odpoveď: „Pozorovali ste už niekedy pri práci sochára? Sto ráz udiera na to isté miesto, a aj tak nevidno ani najjemnejšiu trhlinu. Ale potom, na sto prvý raz kameň puká. No jednako nie ten posledný úder prináša úspech, ale predošlé privádzajú k úspechu.“
25.06.2003 | Čítanosť(692)
Téma: Vytrvalosť
27.03.2004 | Čítanosť(595)
Téma: Vytrvalosť
25.06.2003 | Čítanosť(528)
Téma: Vytrvalosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet