24.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ideál jednoty vyžaduje, aby sme vo všetkých videli a milovali Ježiša. Už nejestvuje ani sympatický, ani nesympatický, ani škaredý, ani pekný, ani bohatý, ani chudobný, ani Nemec, ani Francúz. Ani kresťan, ani príslušník iného vierovyznania... V každom vidíme a milujeme Ježiša: alebo preto, že je v ňom skrze milosť, alebo preto, že aj cez našu lásku sa v ňom môže „narodiť“. Tak sme to robili už od začiatku.

~Chiara Lubichová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť737 reakcie0
(Share 156 0)


Téma: Obrátenie

Myšlienky... 117/2001

      Známy francúzsky básnik svetového mena Francis Jammes (1886-1938) do 37. roku svojho života bol bez jasného cieľa. Nezaujímal sa o Boha. Ale aj napriek tomu cítil jeho tiché volanie.
      Známy básnik Paul Claudel mu pomáhal na ceste k Bohu. Bola to cesta vnútorných bojov a zápasov. Opísal ju vo svojej autobiografii Dedinský básnik roku 1920.
      Raz bol na svojich potulkách lesom a začul zvoniť na Anjel Pána. Zvonenie vždy rád počúval. V ten deň sa ho akosi zvlášť dotklo v srdci. Na kraji hory objavil malú kaplnku. V nej našiel svoje detské srdce. Natoľko sa ho zmocnil hlboký duchovný zážitok, že sa rozplakal a úprimne obrátil k Bohu. Túžba po viere mladosti sa mu konečne splnila. Jeho obrátenie malo veľký vplyv na jeho ďalšiu prácu. Odvtedy náboženstvo sa mu stalo hlbokým prameňom básnickej inšpirácie. Začal sa dívať na ľudí a na svet celkom inými očami. V prírode, ktorú tak veľmi miloval, odhaľoval Božie stopy. V malých každodenných veciach okolo seba nachádzal čistú radosť. Nikdy neskrýval jednoduchú nábožnosť, ktorá sa často prejavovala v básnickej modlitbe, v dôvernom rozhovore s Bohom. O svojom živote napísal tieto pekné slová: „Môj Bože, Ty si ma pozval medzi ľudí. Tu som. Trpím a milujem. Hovorím hlasom, ktorým si ma obdaril. Píšem slovami svojho otca a matky, ktoré dostali od Teba a mne ich podarovali. Poberám sa životnou cestou ako zaťažený osol, ktorého vysmievajú deti. Bože, vykročím na cestu, kade budeš chcieť a kedy budeš chcieť.“ (Slovo 1/1987, s. 13.)
20.07.2003 | Čítanosť(2185)
Téma: Obrátenie / Zmena
08.02.2010 | Čítanosť(1332)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet