14.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Blahoslavení dobrotiví, pretože v boji tohto sveta sú chránení pred diablom i pred ranami jeho prenasledovania. Sú ako sklenné nádoby obalené slamou alebo senom, takže sa nerozbijú pri úderoch. Dobrotivosť je ako pevný štít, o ktorý sa roztrieštia a zlomia údery ostrých striel hnevu. Dobrotiví sú akoby odetí v jemnom hodvábe, čo nasvedčuje tomu, že nikomu neublížia.

~F. de Osuna OFM ~

03.11.2004 - Miron
čítanosť329 reakcie0
(Share 129 0)


Téma: Gn 41, 51-52

Myšlienky... 171/2004

      Keď na prvý pohľad zbytočné utrpenia vstupujú do nášho života, často si dávame otázku: „Na čo je to dobré. K čomu všetko toto utrpenie?“ Neupadajme však do malomyseľnosti, pretože to, čo dnes nám pripadá bolestivé, zajtra sa môže stať perlou.
      Každá perla vzniká vo vnútri ustrice ako odpoveď na zranenie spôsobené zrnkom piesku alebo inou nečistotou. Živočích sa snaží ošetriť poranené miesto. Preto pokrýva v mnohých tenučkých vrstvách zrnko piesku perleťou. Nakoniec vzniká nádherná perla. Nevznikla by však, keby kdesi na jej začiatku nebola „zbytočná“ bolesť.
      Kniha Genezis čítame príbeh o Jozefovi, ktorý dosiahol v egyptskej krajine veľmi vysoké postavenie. Stal sa nástrojom Božej prozreteľnosti, ktorá takto zachránila jeho otca Jakuba s celým jeho rodom pred hladomorom. Ale ako prišiel k tomuto vysokému postaveniu? Začalo sa to bolesťou – bol predaný bratmi do otroctva, neskôr strávil roky v egyptskom väzení. Trpel, ale nezahorkol. Trpel a stal sa lepším. Utrpenie sa však premenilo v perlu. Jozef o tom svedčí sám, keď pri narodení svojho prvého syna hovorí: „Boh mi dal zabudnúť na všetko moje nešťastie i na celý môj otcovský dom!“ (Gn 41, 51) a pri narodení druhého: „Boh sa mi dal rozplodiť v krajine mojej strasti!“ (Gn 41, 52).
      Ak by ľudská ľútosť dokázala odstrániť tú najsmutnejšiu časť jeho života, tak by s ňou odstránila aj tú najradostnejšiu, ktorá neskôr nasledovala.
      Ak nás teda zastihne „zbytočné“ utrpenie, pamätajme: Bez bolesti nie sú perly!

      Inšpirácie: Gn 41, 51-52
      Kartotéka: Gn 41
11.09.2004 | Čítanosť(722)
Gn 41


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet