23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pius XI. napísal kartuziánom: „Tí, ktorí sa zhosťujú bez prestania služby modlitby a kajúcnosti, prispievajú k rozšíreniu Cirkvi a k spáse duši viac, ako tí, ktorí obrábajú Pánovo pole svojimi apoštolskými prácami.“

~Pius XI.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1171 reakcie0
(Share 249 1)


Téma: Závislosť / Božie slovo prináša zmenu

Myšlienky... 115a/2001

      Každý deň sa v príhovoroch snažím, čo najlepšie ohlásiť Božie slovo. No hoci snaha je úprimná, niekedy sa mi zdá, akoby som hovoril zbytočne. Jednoducho ľudia ma aj popočúvajú, aj pochvália, ale ich životov akoby sa to nedotklo.
      Vo farnosti mám aj jedného ešte školopovinného chlapca, ktorý má internet a občas si mailujeme. Tento chlapec sa občas pozabúda pri surfovaní (rodičom to potom prináša vysoké účty za telefón).
      Minule mi prišiel od neho e-mail, v ktorom sa tak trocha priznáva k mánii k počítačom. Ale čo ma najviac prekvapilo, skoro doslova citoval časť jedného môjho príhovoru vo všedný deň, keď som hovoril o závislosti. Napísal: „ Otče v jednej Vašej kázni ste hovorili o dvoch alkoholikoch, z ktorých prvý hovoril, že už nikdy nebude piť, len dnes, a druhý, že bude piť, kedy len bude chcieť, ale dnes nie. Prvý ostal alkoholikom, druhý sa vyliečil. Tak aj ja, môžem surfovať hocikedy, len dnes nie“.
      Po prečítaní tohto e.-mailu som bol vďačný Bohu, že aj takýmto spôsobom mi dal najavo, že nekážem Božie slovo zbytočne, že aj mňa využíva na to, aby oslovil iných.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet