19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zdá sa mi, že mnohí z nás poznajú tú skutočnosť, ktorú vám chcem pripomenúť. Hovorí sa, že nie tak dávno vzali nepriatelia istého muža ako väzňa a vyviezli ho ďaleko od jeho vlasti. A pretože tam bol dlho a jeho žena sa nemohla dočkať jeho návratu, myslela si, že je mŕtvy. Dala zaňho každý týždeň slúžiť svätú liturgiu. A vždy, keď sa konala obeta za odpustenie jeho hriechov a záchranu jeho duše, reťaze, ktoré ho pútali, sa sčasti uvoľnili. Keď sa neskôr vrátil domov, rozprával žene o obdivuhodných veciach, ktoré sa vždy v určitý čas týždňa odohrávali. Tak sa vysvetlilo, že išlo práve o dni a hodiny, keď dala žena zaňho slúžiť svätú obetu.

~sv. Gregor Veľký~

28.10.2004 - Miron
čítanosť760 reakcie0
(Share 174 0)


Téma: Dôvera v utrpení / Ž 46, 2 / Jób 35, 10

Myšlienky... 150/2004
(Zdroj: www.christianglobe.com)

      Slávny skladateľ Ludwig van Beethoven väčšinu svojho života žil v strachu, že ohluchne. Dokážete si predstaviť ako sa cítil, keď sa táto nočná mora stala skutočnosťou? Jeho sluch slabol a nakoniec sa úplne stratil. Skladateľ mohol komunikovať s ostatnými iba písaným slovom.
      Pre všetkých však bolo veľkým prekvapením, keď Beethoven po strate sluchu napísal svoje najväčšie hudobné diela. Azda práve odrhnutie od sveta zvuku mu pomohlo objaviť priam dokonalé melódie, ktoré zapisoval na papier tak rýchlo, ako len to pero mohlo dokázať. Možno povedať, že hluchota bola nakoniec pre neho veľkým požehnaním.
      Božie deti tiež často nachádzajú novú radosť v súmraku utrpenia a nečakanú milosť v čase núdze. Je to asi preto, že v takých chvíľach je človek akoby odtrhnutý od sveta a preto disponovaný, aby začul trošku z „nebeskej melódie“.
      Keď sa nám zdá okolo nás všetko temné, keď sa nám zdá, že už nedokážeme ísť ďalej, obráťme sa na Pána. Neodoprie nám milosť, aby sme sa mohli tešiť z daru spásy. Nedovolí nám upadnúť do beznádeje, pretože On „je naše útočište a sila aj najistejšia pomoc v súžení“ (Ž 46, 2). On je náš Stvoriteľ, ktorý „dáva v noci piesňam hlaholiť“ (Jób 35, 10).
      Nebojme sa preto ťažkostí, ktoré na nás doliehajú. Tak ako pre Beethovena, aj nám môžu priniesť veľké požehnanie.

      Inšpirácie: Ž 46
      Kartotéka: Dôvera / Utrpenie / Ž 46 / Jób 35
25.08.2003 | Čítanosť(2090)
Téma: Dôvera / Modlitba
25.06.2003 | Čítanosť(1085)
Téma: Dôvera
07.08.2004 | Čítanosť(614)
Ž 46
27.01.2005 | Čítanosť(460)
Jób 35


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet