19.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak nepoznáš svoj prvotný pôvod, tak si uvedom svoju dôstojnosť zo zaplatenej za teba ceny. Pozri, koľko bolo za teba zaplatené a uvedom si hodnotu seba samého. Bol si vykúpený drahocennou krvou Ježiša Krista, preto sa nestaň služobníkom hriechu. Uvedom si svoju dôstojnosť, aby si sa nestal podobným nerozumným zvieratám.

~sv. Bazil Veľký~

27.10.2004 - Miron
čítanosť1305 reakcie0
(Share 265 1)


Téma: Otec / Povzbudenie / Výchova / Ef 6, 4

Myšlienky... 147/2004

      Kresťanskom časopise uverejnili pekné svedectvo muža, ktorý sa podpísal skratkou DCM a venoval ho svojmu otcovi.
       „Tri roky predtým, než môj otec zomrel na rakovinu, napísal mi list. V tom čase som zanechal učiteľské miesto, pretože som sa chcel venovať písaniu. Bol som spisovateľom na voľnej nohe. Neustále som bojoval s pochybnosťami, či som urobil dobre a či takto dokážem materiálne zabezpečiť svoju rodinu.
      Otec mi v liste napísal: «Poznám ťa, viem čo máš za sebou a preto som si istý, že si sa správne rozhodol. Verím, že tvoje napísané slová vyjadria posolstvo, ktoré chceš ľuďom odovzdať. Drž sa a nech ti Boh žehná! Ak by si sa dostal do ťažkostí a potreboval nejakú hotovosť, daj mi vedieť. Myslím, že viem, kde sa oplatí investovať...»
      Keď mi otec napísal tieto riadky, mal som 38 rokov, bol som ženatý a mal som tri deti. Pre neho som bol však stále jeho synom a vedel, že potrebujem povzbudenie. Vnímal som jeho rodičovskú starostlivosť.
      Ten list si starostlivo uchovávam a a ďakujem za muža, ktorý do posledného dychu neprestal byť starostlivým otcom.“ (www.eSermons.com).
      Keď apoštol Pavol pripomína otcom ich zodpovednosť za deti (Ef 6, 4), neurčuje limit, za ktorým už sa nemusia starať o svoje deti. Ako detí rastú, mení sa aj úloha rodičom. Zodpovednosť a starostlivosť však ostáva a má sa prejaviť láskou, napomenutím, ale aj povzbudením.
      Najlepší otcovia nie sú tí, ktorí nám dajú život, ale tí, ktorí nás aj naučia ako žiť.

      Inšpirácie: Ef 6, 4
      Kartotéka: Otec / Povzbudenie / Výchova / Ef 6
25.06.2003 | Čítanosť(714)
Téma: Abba / Otec / Rodičia
12.06.2003 | Čítanosť(2045)
Ef 6, 10-24
12.06.2003 | Čítanosť(1808)
Ef 6, 1-9


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet