18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ešte vám poviem o márnosti dočasných bohatstiev a o úžitku dobrých skutkov. Najviac sa máme zamyslieť nad tým, že keby si aj niekto chcel ponechať svoje bohatstvo, zákonom smrti od nich bude aj tak odtrhnutý. Prečo teda pre kráľovstvo nenecháme svoje majetky, ktoré aj bez toho máme stratiť? Prečo nerobíme dobré skutky? Kresťania nech sa nestarajú o to, čo nemôžu zobrať so sebou. Celou silou to hľadajme, čo nás povznesie do neba, a to: múdrosť, čistotu pravdu, dobročinnosť, silnú vieru v Krista, srdce, ktoré premáha zlobu. Keď toto budeme hľadať, vystavíme si na zemi život bez smútku.

~sv. Anton Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2040 reakcie0
(Share 270 0)


Téma: Kvetná nedeľa / Jn 12, 1-18

Myšlienky... 111/2001

      Keď pozeráme na udalosť, ktorú nám dnes evanjelium približuje, vidíme, ako ľudia rôzne reagovali na príchod Boha do mesta.
      Niektorí ho začali oslavovať... a možno ich život bol tým navždy poznamenaný.
      Niektorí reagovali s hnevom... a možno v tejto nenávisti navždy ostali.
      Boh prišiel do mesta a ľudia boli prinútení zaujať svoj postoj. Boh dnes prichádza k nám... a my sa nachádzame v tej istej situácií: Musíme zaujať svoj postoj. Ako prijmeme Boha prichádzajúceho na osliati?
      Nie je možno ignorovať Boha.
      Naše snaženie v tomto Veľkom pôste sa dostáva do finále. Božie slovo a liturgické modlitby pôstneho obdobia sú skoncentrované do otázky: „Hľa, Boh prichádza... ako ho prijmeš?“
      Wilhelm Busch rozpráva:
      Raz ku mne prišiel starý baník a povedal: „Pán farár, musím s vami hovoriť!“
      Mal sedemdesiat rokov a hovoril mi: „Keď som mal sedemnásť rokov, dostal som sa na jedno evanjelizačné zhromaždenie. Spoznal som, že Ježiš klope na moje srdce. Lenže som si povedal: Človeče, keď to s ním budem myslieť vážne a prijmem ho, vysmejú sa mi všetci kamaráti. To je nemožné. A tak som vybehol von.“
      Hneď však pokračoval: „Môj život je už za mnou. Som starý. Teraz viem, že môj život bol zlý, lebo som vtedy, v tej chvíli, neotvoril Ježišovi dvere.“ (Wilhelm Busch, Ježiš náš osud, (bez údajov) 1993, s. 28. )
      Dnes Boh prichádza k nám... Klope na naše srdcia... Aká bude naše reakcia?...
12.06.2003 | Čítanosť(2233)
Jn 12, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2060)
Jn 12, 12-19
12.06.2003 | Čítanosť(1985)
Jn 12, 20-36


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet