17.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Milovať znamená nechať toho druhého pochopiť, že je krásny a hodnotný.”

~JEAN VANIER~

20.06.2003 - Miron
čítanosť521 reakcie0
(Share 186 0)


Téma: Pôst / Pokánie

Myšlienky... 106/2001

      Piata pôstna nedeľa je venovaná spomienke sv. Márie Egyptskej, prostitútke, ktorá robila pokánie a bolo jej odpustené. Zásahom Božej milosti spoznala svoj hriešny život v celej jeho ošklivosti. Od základu zmenila svoj život. Odišla na púšť, kde zbytok života prežila vo veľkom odriekaní a v modlitbe.
      Pomaly vchádzame do finále tohtoročného Veľkého pôstu. Bolo by osožné skúmať, či sme dovolili tomu tichému Božiemu hlasu vniknúť do nášho života. Zaiste je dobré, keď sme sa viac modlili. Zaiste je dobré, ak sme sa odriekali dovolených vecí. Zaiste je dobré, ak sme sa zriekli „zábav“ tohto sveta. Ale ak sme ostali len pri tom, ak sme nedovolil Bohu, aby k nám prehovoril, ak sme mu nedovolili, aby nám odkryl naše hriechy a slabosti, ktoré nevidíme, alebo jednoducho nechceme vidieť, tak to všetko možno bola zbytočné.
      Pravú podstatu pôstu nám odkrýva Svätý otec Ján Pavol II., keď hovorí: „Naša modlitba počas pôstneho obdobia má za cieľ prebudiť svedomie, aby sa stalo citlivým na Boží hlas. Nezatvrdzujte svoje srdcia – hovorí žalmista. Skutočne, smrť svedomia, jeho ľahostajnosť voči dobru a zlu, jeho zblúdenie predstavujú veľkú hrozbu pre človeka a následne aj pre spoločnosť, keďže od ľudského svedomia závisí jej mravná úroveň.“
      Sv. Mária Egyptská sa nechala „usvedčiť“ zo svojich hriechov. Robila pokánie a bolo jej odpustené.
      Ako môžeme robiť pokánie, keď Bohu nedovolíme, aby nás „usvedčil“ z našich hriechov. Ako môžeme robiť pokánie, keď svoje hriechy a slabosti jednoducho nevnímame, alebo ich nechceme vidieť?
04.02.2008 | Čítanosť(4840)
Téma: 1. pôstna nedeľa
25.06.2003 | Čítanosť(1879)
Téma: Pôst
25.06.2003 | Čítanosť(1858)
Téma: Pôst
25.06.2003 | Čítanosť(1634)
Téma: Pôst
Pokánie |
Pokánie | Pokánie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet