18.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nie je potrebné pozerať len na skutky, ale treba si všimnúť i príčinu skutkov. Čo je podľa vôle Božej, to, hoci by sa zdalo nedobrým, je lepšie ako hocičo iné. A čo je proti, alebo je v nezhode s vôľou Božou, to, hoci by sa zdalo tým najlepším, je horšie a skazenejšie ako všetko ostatné.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1364 reakcie0
(Share 232 0)


Téma: Svedectvo / Evanjelizácia

Myšlienky... 104/2001

      Vydávanie svedectva prináša veľké požehnanie. Život nám núka veľa príležitostí, aby sme toto požehnanie sprostredkovali druhým. Zvyčajne sú to okamihy rozhovorov, ktoré cez deň vedieme so svojimi blížnymi.
      Istá žena popíjala kávu so svojou najlepšou priateľkou, ktorá bola od Boha a viery dosť vzdialená. Počas rozhovoru povedala: „Dnes ráno som čítala niečo zaujímavé...“ A porozprávala o tom. Zachovala sa veľmi múdro. Nepovedala: „Vieš, ja si každé ráno robím duchovné čítanie, aby som rástla vo viere. A dnes som čítala, že ...“ To by medzi ne postavilo akúsi bariéru. Svojim taktom zasiala semeno do srdca svojej priateľky.
      Našim problémom je však aj niečo iné. Nie sme dosť pohotoví na využívanie príležitostí na vydávanie svedectva, ktoré deň núka. Sme priam posadnutí myšlienkou, že to, čo máme povedať ako svoje svedectvo, musí byť niečo dramatické, veľkolepé a ďalekosiahle. Obávame sa hovoriť o malých veciach, hoci sa za nimi skrýva vyšší princíp.
      K vydávaniu svedectva potrebujeme byť citliví na potreby a ťažkosti ľudí. Táto citlivosť nám otvára dvere k ich srdciam a naše svedectvo padne na úrodnú pôdu.
      Predovšetkým však musíme byť citliví na to tiché vanutie Svätého Ducha, ktorý nám našepkáva kedy a čo povedať.
      Spomeňme si na svedectvá ľudí, ktoré nás povzbudili. Možno išlo len o malé veci, ale aké požehnanie to prinieslo pre náš život?
      Kedy sme naposledy vydali svedectvo o svojej viere?
05.02.2010 | Čítanosť(2503)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet