22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Všetko, čo za niečo stojí, niečo stojí. Či sme si svoje povolanie vybrali správne - to vieme azda až pred smrťou. Vo chvíľach stretnutia života so smrťou vzniká vari najjasnejšia situácia v ľudskom bytí.”

~PAVOL STRAUSS~

19.06.2004 - Miron
čítanosť1233 reakcie0
(Share 218 0)


Téma: Manželstvo

Myšlienky... 66/2004
(Zdroj: PELLEGRINI, P. 365 zamyslení na každý deň. Prešov : Vydavateľstvo Michala Vaška, 1998, s. 80.)

      Päť rád pre manželov:
      1. Používajte kreslá. Dom, ktorý nemá ošúchané kreslá, je domom bez duše. Ak chýbajú ošúchané kreslá, znamená to, že v tomto dome sa neustále behá, nikto sa v ňom nezdržuje, nikto nemá čas byť šťastným.
      2. Majte otvorené dvere. Otvorte ich pre iných. Ak manželský život končí sa na prahu vlastného domu, hrozí mu nebezpečenstvo smrti zadusením. Myslí sa veľmi úzko, vidí sa veľmi krátko, miluje sa veľmi tesno. Také manželstvo stane sa továrňou biedy: biedy rozumu, biedy srdca.
      3. Prepáčte! Prepáčenie je cestou k uzdraveniu medziľudských vzťahov. Nie je slabosťou, ale silou, ktorá roznecuje iskru dobroty, ukrytú v každom človeku. V konečnom dôsledku má očistnú silu.
      4. Mlčte! Toľko hádok vzniká len preto, že jazyk rozpráva, keď je veľmi horúco. Usilujte sa preto vždy na začiatku mlčať, potom dovoľte, aby uplynulo niekoľko hodín, a neskôr – potom už môžete smelo hovoriť.
      5. Usmievajte sa! Smiech je čarodejným zaklínadlom. Občas postačí jeden úsmev, aby mohol pretrvať celý týždeň. Usmievajte sa. Len menejcenní ľudia sa neusmievajú. Úsmev vyžaduje od nás inteligenciu a pochopenie, že prílišné uprednostňovanie samého seba je málo dôležité.

      Kartotéka: Manželstvo
16.09.2003 | Čítanosť(2120)
Téma: Manželstvo / Zázrak
25.06.2003 | Čítanosť(1980)
Téma: Manželstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet