17.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nič tak nezmýva hriech ako jeho odsúdenie. Ak si odsúdil hriech – zbavil si sa ho.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť779 reakcie0
(Share 219 1)


Téma: Priateľstvo

Myšlienky... 91/2001

      V časopise Focus On The Family sa objavil nádherný príbeh. Nadpis znel: List pre Lukáša. Je to rozprávanie o jedenásťročnom chlapcovi, ktorý sa volal Landon. Jedného dňa postavil pre svoju mamku a povedal: „Chcel by som napísať list Lukášovi.“ Mamke zaslzili oči. Landonov priateľ Lukáš zomrel náhle na krvácanie do mozgu pred deviatimi mesiacmi.
      Landonov žiaľ bol veľmi veľký. Hoci jeho matka sa usilovala zmierniť jeho bolesť nad stratou priateľa, spomienka na neho bola stále veľmi živá. Preto si pomyslela, že je to dobrý nápad, ktorý azda pomôže zmieniť synovu bolesť. Podala mu papier a farebné ceruzky. „Povedz Lukášovi, ako veľmi ti chýba a ako veľmi ho máš rád. Povedz mu, že na neho nikdy nezabudneš.“
      Landon napísal list. Dlhý list. Bolo to hotové umelecké dielo. Každý riadok bol napísaný inou farbou a celý bol orámovaný pekným ornamentom. Bol to list lásky... posolstvo zo zeme do neba.
      Landon starostlivo zložil papier a potom spolu prosili Boha, aby dal Lukášovi tento odkaz. Ale to nebolo všetko. „Chcel by som ešte niečo urobiť. Chcem poslať tento list balónom, povedal Landon. „Neviem, či sa skutočne dostane do neba, ale...“ Nechal svoju vetu nedokončenú.
      Mamka ho vzala do obchodu. Tam si Landon vybral ružový balón naplnený héliom. List priviazal šnúrkou. Potom zašli na kraj mesta a vypustili balón. V tichosti ho pozorovali. Balón stúpal veľmi rýchlo, ako by si bol vedomý svojho poslania.
       „Prial by som si, aby sa niečo stalo, aby som vedel, či Boh dostal tento list,“ povedal Landon. Jeho mamka si to priala tiež, ale jej praktický rozum hovoril, aby uistila Landona, že Boh dostane list bez ohľadu na to, čo sa s balónom stane. „Ja viem, ale predsa si prajem, aby sa niečo stalo...“ odpovedal Landon. Obloha bola pokrytá ťažkými oblakmi. Balón bol stále menší a menší. Potom zrazu, vo chvíli, keď sa mal stratiť z dohľadu, mraky sa trošku roztrhli a cez tú štrbinu bolo vidieť jasnú oblohu. A balón preletel cez túto medzeru medzi mrakmi.
      Stáli tam chvíľu bez slova. Potom Landon zašepkal: „Videla si to mamka? Boh dostal môj balón.“ (David Holwick´s illustrations 2301.)
20.06.2003 | Čítanosť(1193)
Téma: Odpustenie / Priateľstvo
25.06.2003 | Čítanosť(520)
Téma: Priateľstvo
25.06.2003 | Čítanosť(481)
Téma: Priateľstvo
25.06.2003 | Čítanosť(479)
Téma: Priateľstvo


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet