19.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Život je sťa mihnutie. Trvá len pár hodín, no naša odmena je nekonečná. A dokonca keby tu na zemi nebola nijaká odmena, už nasledovanie Pánových rád a napodobňovanie jeho majestátu v akomkoľvek stupni by bolo pre nás nesmiernym odškodnením.

~sv. Terézia od Ježiša ~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť839 reakcie0
(Share 166 0)


Téma: Viera / Vyznanie viery

Myšlienky... 87b/2001

      Keď kládli základný kameň k pomníku veľkého českého kultúrneho dejateľa Františka Palackého, zástupcovia všetkých slovanských národov sa vo svojich predslovoch snažili čím viac osláviť aspoň slovami tohto velikána. Aké veľké prekvapenie pre všetkých prítomných pripravil zástupca ruského národa, ktorý svoj preslov začal slovami Vo imja Otca i Syna i Svjataho Ducha. Amiň.
      Bolo to veľké prekvapenie nie preto, žeby povedal niečo zvláštne, ale preto, že sa niekto odvážil tieto slová povedať vo verejnom živote.
      Aj u nás je už skoro pravidlom, že vyznanie viery patrí do chrámu, do zákutia domácnosti, ešte tak maximálne na vyučovanie náboženstva. No verejné vyznanie viery, hlavne skutkom, už akosi vymizlo. A to by si mali uvedomiť všetci tí, ktorí sa hrdo hlásia ku kresťanstvu a Cyrilometodskému odkazu v Ústave, no ich správanie o tom vôbec nesvedčí. A to by sme si mali uvedomiť my všetci, lebo na základe nášho života by ostatní mali spoznať, že oplatí sa uveriť Kristovi.
29.11.2010 | Čítanosť(3365)
Téma: Lk 17, 6 / Viera
25.06.2003 | Čítanosť(2307)
Téma: Viera


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet