18.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Každý vedec vie, že jestvujú nerozriešiteľné tajomstvá. Jedine viera vo vyššie Bytie, viera, ktorá vyžaduje našu poslušnosť, nám dodáva smelosti, aby sme s odvahou skúmali tajomstvá života.

~Marconi~

07.10.2003 - Miron
čítanosť1264 reakcie0
(Share 221 0)


Téma: Mk 10, 17-31

Myšlienky... 208/2003
(Zdroj: Podľa: eSermons.com.)

      Istý expert na diamanty nastúpil do lietadla. Pri ňom sedela žena s nádherným a veľkým diamantom vloženým do prsteňa. Nedalo mu to a nadviazal rozhovor: „Nemôžem si pomôcť. Som odborníkom na drahé kamene a preto som si nemohol nevšimnúť váš nádherný diamant. Mohli by ste mi o ňom niečo bližšie povedať?“ Žena odpovedala: „Samozrejme. To je slávny Klopmanov diamant – jeden z najväčších na svete. Ale odkedy ho mám, stihlo ma veľké prekliatie.“ „To je zaujímavé! Aké prekliatie?“ vzrušene sa spýtal expert a so zatajeným dychom počúval odpoveď ženy. „Nuž predsa môj manžel Klopman...“
      Možno, že nás táto historka pobavila, ale keď sa nad ňou zamyslíme, možno že objavíme „vlastné diamanty“, ktoré spôsobili to isté: ukradli nám srdce a možno že i dušu. Môžeme povedať, že i bohatý mladík z evanjelia vlastnil také „diamanty“, ktoré zotročili jeho srdce i dušu. Túžil po spáse, ale nie za takú vysokú cenu.
      Na druhej strane nemôžeme tohto mladíka len tak jednoducho odsúdiť. Mal mnoho dobrých vlastností. Bol úprimný a odvážny, pri formulovaní svojej prosby, ktorá je takmer výnimočná v Evanjeliu. Rovnako musíme pochváliť jeho nábožnosť, ktorá sa prejavovala konkrétnym dodržiavaním prikázaní. V tomto rozhodne nepreháňal, pretože Kristus, ktorý vidí do ľudských sŕdc na neho pozrel s láskou. No stačila len jedna vec, iba jedno puto a to puto k majetku, ktoré mu zabránilo nasledovať Krista. Musíme si však pripomenúť aj iný dôležitý fakt. Pre bohatého mladíka Ježiš Kristus nebol Božím Synom. Považoval ho jednoducho za nového proroka, charizmatického človeka, ktorý prináša výnimočné posolstvo. Oslovuje ho preto „učiteľ“. A možno niekde tu je možné hľadať príčinu zlyhania bohatého mladíka. Nie je jednoduché vzdať sa všetkého kvôli človekovi...
      Aj v našom živote mnoho záleží od toho, kto je pre nás Kristus. Zaiste vieme odrecitovať správnu odpoveď, ktorú sme sa naučili na hodinách náboženstva. Ale nakoľko sme si ju vnútorne osvojili, nakoľko s ňou žijeme? Nie je príčinou niektorých našich zlyhaní alebo nesprávnych rozhodnutí to, že sme ešte neprijali úplne do svojho srdca Ježiša Krista ako Božieho Syna a nášho Pána?

      Inšpirácie – Mk 10, 17-27
12.06.2003 | Čítanosť(2658)
Mk 10, 1-16
12.06.2003 | Čítanosť(2335)
Mk 10, 17-27
12.06.2003 | Čítanosť(2178)
Mk 10, 35-45


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet