21.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nepracuj v apoštolských podujatiach tak, ako by si na nich pracoval len pre dnešok. Venuj sa týmto úlohám s nádejou, že iní - tvoji bratia s rovnakým duchom — budú zbierať úrodu z toho, čo si zasial, a dokončia budovy, ktorých základy kladieš.”

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť780 reakcie0
(Share 156 0)


Téma: Svedectvo

Myšlienky... 68a/2001

      Zdieľanie skúsenosti z duchovného života bolo a je vždy praxou Cirkvi. Skúsenosti, ktoré získame prežívaním evanjelia, z osobného duchovného snaženia sú veľkým pokladom, ktorý môžeme rozdať svojim blížnym a tak obohatiť ich duchovný život.
      Pozrite sa. Jeden chlapec počul nejakého rehoľníka, ktorý sa pekne vyznal z radosti nad svojím duchovným povolaním. Jeho slová tak zasiahli dušu toho chlapca, že o pár rokov sa rozhodol vstúpiť do kláštora.
      Je dôležité hovoriť o svojich duchovných skúsenostiach. Bez pýchy, bez túžby po obdive či sláve. Je potrebné hovoriť, ale len z lásky k blížnemu, pre jeho duchovné dobro. Tých, ktorí sú na dobrej ceste, to ešte viac povzbudí, A tých ľahostajnejších to azda prebudí z falošnej ilúzie, že v ich živote je všetko v poriadku.
05.02.2010 | Čítanosť(2378)
Téma: Kresťanstvo / Svedectvo /


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet