23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Bratia, pochádzate od Boha, ste majetkom Boha, pre neho ste na zemi, aby ste ho milovali a za to si zaslúžili jeho večnú lásku a odmenu. Preto ponáhľajte sa k Bohu, utekajte v ústrety večnému životu, hľadajte všetky prostriedky k dosiahnutiu pravej múdrosti a večného šťastia. V tom je všetka múdrosť, povolanie i cieľ človeka.

~sv. Gregor Naziánsky~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2237 reakcie0
(Share 530 1)


Téma: Odpustenie / Pôst / Mt 6, 14-21

Myšlienky... 57/2001

      Dokiaľ človek v sebe nepodrobí v sebe všetko, čo spôsobuje vojnu, ľudstvo bude vždy vo vojnovom stave. To čo spôsobuje vojny vo svete je hriech: lakomstvo, chamtivosť, nenávisť, túžba po moci. Sme pozvaní, aby sme tieto hriechy počas pôstu priniesli k Spasiteľovi a zbavili sa ich. Keď dostaneme jeho odpustenie, sme pozvaní toto odpustenie rozšíriť na všetkých, ktorí zranili nás. „Lebo ak vy odpustíte ľudom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.“(Mt 6, 14-15)
      Takto sa pôst stáva časom na odstránenie semien vojny; časom, kedy sa búrajú steny oddelenia, ktoré vyrástli medzi členmi rodiny, priateľmi a príbuznými. Takto prvou výzvou počas pôstu je prijať Božie odpustenie a rozšíriť ho na všetkých. Z tohto dôvodu sa táto nedeľa nazýva tiež „nedeľou odpustenia“. Odpustenie nám otvára dvere, aby sme prijali viac z plnosti Božej prítomnosti.
      Prežiť túto nedeľu naplno ako deň „odpustenia“ nie je prejavom našej slabosti, ale sily.
      Jeden orol zlomil druhému krídlo. Poranený orol spadol na zem a nemohol už vyletieť do vzduchu. Ale jedného dňa sa zvláštnym spôsobom zdravý orol dostal do pazúrov poraneného orla. Vtedy začala chvíľa účtovania.
      Poranený orol hovorí zdravému: „Ja už nemôžem lietať, ale ani ty už nebudeš lietať, aby si skúsil, aký strašný je život orla, ktorý nemôže vyletieť vysoko nad oblaky. I ja ti teraz zlomím krídlo, aby si vedel akú krivdu si mi urobil.“
      Po tomto rozhodnutí poranený orol počul hlas svojho srdca: „To nie je predsa cesta na nápravu krivdy, ktorá ti bola spôsobená, pretože s takouto odplatou bude krivda ešte väčšia.“
      V tej chvíli poranený orol zmenil svoje rozhodnutie a povedal si: „Neurobím to, zľutujem sa a pustím zdravého orla na slobodu.“
      Po týchto slovách nastalo čosi neuveriteľné: Jeho zlomené krídlo sa zrástlo, ba dokonca dostalo takú veľkú silu, že tento orol už so zrasteným krídlom vyletel omnoho vyššie ako orol, ktorý bol zdravý. (Hlasy z domova a misií č. 3/1999, s. 7. )
      Odpustením rastieme, odpustením sa zdokonaľujeme, odpustením sa uzdravujeme.
24.04.2004 | Čítanosť(2428)
Téma: Odpustenie / Jn 8, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(5835)
Mt 6, 25-34
12.06.2003 | Čítanosť(3753)
Mt 6, 16-24
23.08.2003 | Čítanosť(2162)
Odpustenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet