16.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Bratia, pochádzate od Boha, ste majetkom Boha, pre neho ste na zemi, aby ste ho milovali a za to si zaslúžili jeho večnú lásku a odmenu. Preto ponáhľajte sa k Bohu, utekajte v ústrety večnému životu, hľadajte všetky prostriedky k dosiahnutiu pravej múdrosti a večného šťastia. V tom je všetka múdrosť, povolanie i cieľ človeka.

~sv. Gregor Naziánsky~

16.08.2003 - Miron
čítanosť1958 reakcie0
(Share 297 1)


Téma: Dobro / Život

Myšlienky... 173/2003
(Zdroj: PELLEGRINI, P. 365 zamyslení na každý deň. Prešov : Vydavateľstvo Michala Vaška, 1998.)

      Usiluj sa byť dobrý aspoň trochu. Buď dobrý po prvý raz len 12 hodín, ako doporučoval múdry pápež Ján XXIII. Myšlienka o tom, ako byť dobrým po dobu 70 rokov, môže trochu prestrašiť, ale usilovať sa byť dobrým za jeden deň, je na vydržanie. Preto: Aspoň dnes urobím všetko, aby som bol trpezlivý, vyzbrojím sa porozumením, nezvýšim hlas, budem kontrolovať svoje správanie, nebudem nikoho kritizovať, nebudem príliš vážnym a nikoho nebudem poučovať.
      Aspoň dnes nájdem si 10 minút času na nejakú literatúru, budem pamätať, že tak ako pokrm je potrebný, aby žilo moje telo, tak dobrá kniha je neodmysliteľná, aby žila duša.
      Aspoň dnes urobím nejaký dobrý skutok a nepochválim sa nikomu. Aspoň dnes urobím čosi, čo nerád robím, a ak to vyžaduje odo mňa veľa námahy, urobím všetko, aby to nikto nespozoroval.
      Aspoň dnes si vytýčim nejakú úlohu a hoci sa mi ju nepodarí urobiť perfektne, urobím všetko, aby som ju splnil. Budem sa vystríhať dvoch slabostí: unáhlenosti a neistoty.
      Aspoň dnes budem veriť, že Božia opatrnosť ma vždy chráni.
      Aspoň dnes nebudem sa báť. Vo všeobecnosti nebudem sa báť sústreďovať pozornosť na to, čo je skutočne pekné a nestratím vieru v dobro. Všetko to, čoho sa bojím, že to budem musieť vykonávať po celý život, som schopný dobre urobiť aspoň za 12 hodín.
21.05.2005 | Čítanosť(1471)
Téma: Dobro
25.06.2003 | Čítanosť(951)
Téma: Dobro
26.06.2003 | Čítanosť(3125)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet