20.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Veríme, že Boh počuje naše prosby a že ich vyslyší. To je už prvé počutie a vypočutie. Okrem toho často cítime, že takáto modlitba oddanosti a lásky nás približuje vyslyšaniu v tom zmysle, že sa v modlitbe učíme, ako môžeme a musíme niesť svoj údel. Tak chorý prosí o uzdravenie, pričom získava oveľa cennejšiu milosť, ktorou je pochopenie zmyslu svojho utrpenia a podľa toho žije. Boh ho vyslyšal, lenže ináč a bohatšou mierou, ako sme mysleli.

~W. Bless ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť4661 reakcie0
(Share 805 0)


Svätý Mirón, mučeník – 17. 8.

Životopis

      V rokoch 249 až 251 nastalo ďalšie prenasledovanie kresťanov, ktoré rozpútal cisár Decius. Toto prenasledovanie nadobudlo trochu iný charakter. Cisár ako štátnik si uvedomil, že svoj cieľ nedosiahne usmrcovaním kresťanov. Snažil sa ich priviesť k odpadu od viery.
      V roku 250 vydal nariadenie, podľa ktorého sa mali kresťania v celej ríši zriecť svojej viery. Ktorí tak neurobili, mali byť k tomu donútení. Trest smrti bol vyrieknutý nad všetkými biskupmi a veľké tresty hrozili úradníkom, ktorí by nedbanlivo vykonávali tieto nariadenia.
      Prenasledovanie tak za vlády cisára Decia svojou krutosťou prevýšili všetky predchádzajúce. Celé kresťanské obce boli donucované obetovať pohanským bohom. Kto utiekol, stratil majetok, kto odmietol, bol mučený. Obyčajné spôsoby nestačili. Boli vymýšľané nové a bolestivejšie.
      Jedným z mučeníkov tohto obdobia je sv. Mirón, kňaz v gréckom meste Kyziku. Odmietol obetovať nepravým bohom a odstúpiť od pravej viery. Bol predvedený pred sudcu, ktorý ho vydal mučiteľom. Keď videl, že mučením nič nedosiahne, dal sv. kňazovi rezať pásy kože z tela. Sv. Mirón jeden z tých pásov sudcovi hodil do tváre. Potom bol sťatý.
      Sviatok sv. Miróna – mučeníka si pripomíname 17. augusta.


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet