21.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ničoho sa neboj. Všetko prechádza, Boh sa však nemení. Trpezlivosť všetko dosiahne. Kto má Boha, nič mu nechýba. Iba Boh stačí.”

~Sv. Terézia z Avily~

20.06.2003 - Miron
čítanosť790 reakcie0
(Share 184 0)


Téma: Evanjelizácia

Myšlienky... 51/2001

       „Napokon, bratia, radujte sa zdokonaľujte sa, povzbudzujte sa navzájom, rovnako zmýšľajte, žite v pokoji a Boh lásky a pokoja bude s vami.“ (2 Kor 13, 11)
      Ak chceme niekoho obdarovať, jedným z najkrajších darov, aký môžeme dať – a celkom zadarmo – je povzbudenie. Povzbudenie je niečo, čo všetci potrebujeme a budeme to potrebovať vždy. Manžel potrebuje povzbudenie od svojej manželky. Manželka potrebuje povzbudenie od svojho manžela. Deti potrebujú neustále povzbudzovanie od svojich rodičov. Všetci potrebujeme povzbudenie od Boha. Sväté písmo čítame, aby sme sa povzbudili. Každý život potrebuje povzbudenie a tí, ktorým sa dostáva, dostávajú odvahu, ktorá vedie k úspechu. Povzbudenie dáva životu energiu a zápal.
      Povzbudenie nie je nikdy dosť. Pomáha ľuďom objaviť seba samých, vydať sa na správnu cestu, uskutočniť to, čo sa zdá niekedy nemožné.
      Problémom našej doby je, že nedokážeme používať povzbudivé slová. Veľa sĺz vytieklo v našej kultúre len preto, že sa ničíme zlými slovami. Kritika, slová podceňovania, výsmechu, nepravdivé slová plné zloby zničili už nejeden život. Tieto slová ešte nikomu nepomohli dostať sa z chýb svojho života. Slová povzbudenia to však dokážu.
      Istý výtvarník povedal, že jeho umeleckú dráhu odštartovala pochvala učiteľky na hodine výtvarnej hodiny v druhom ročníku.
      Koľkým osobnostiam môžeme pomôcť odštartovať slovami povzbudenia my?
09.06.2007 | Čítanosť(4490)
Téma: Evanjelizácia
30.09.2010 | Čítanosť(2349)
Téma: Evanjelizácia


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet