16.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Iba Boh môže milovať ľudí tak, ako ich miluje, aj keď vie o nich to najhoršie.”

~GRAHAM GREEN~

20.06.2003 - Miron
čítanosť422 reakcie0
(Share 212 0)


Téma: „Know how“ - na vyliečenie našich chorôb / Duchovný život

Myšlienky... 142/2003

AI      Často sa stretávame s výrazom „ know how“. Sú to anglické slová, ktoré by sa dali preložiť takto: „vedieť, ako nato.“ Vedci, ktorí prídu na nejakú novú technológiu výroby, postup jednotlivých krokov nazvú „know how“. Tento postup sa potom predá tým, ktorí majú záujem o takúto výrobu.
KE      Keď rozjímame o mnohých uzdraveniach, ktoré zaznamenali evanjelisti, môžeme zadarmo prijať Boží „Know how“ na vyliečenie našich chorôb.
DI      Dobrotivý Boh chce oslobodiť každého človeka. Oslobodiť o puta je výraz, ktorý používa Ježiš. Vyjadruje to jednu podstatnú časť jeho poslania. On prišiel oslobodiť človeka z pút diabla a hriechu. Prišiel uzdraviť zlomené srdcia. Zlomené srdce je to, ktoré už nemôže dôverovať Bohu. Nemôže veriť v uzdravenie svojej duše. Nemôže veriť ľuďom a preto sa rozbíjajú manželstvá, rodiny, priateľstvá … Dnešná medicína už vôbec nepopiera veľký účinok psychického zaťaženia na telesné choroby. Tvrdí dokonca, že až 95% ochorení ma koreň v duchovnej sfére. Že je tomu tak, svedčí jedna maličkosť, o ktorej všetci dobre viete. Srdciarom lekári zakazujú hnev a rozčuľovanie sa. A čo je to hnev? Je to opak lásky – je to hriech.
      Ježiš nám ponúka „know how“ na vyliečenie všetkých zranení a oslobodenie od všetkých pút.
PAR      Tento liečebný postup obsahuje štyri kroky. Prvý sa volá vyznanie hriechov. Cez deň spáchame veľa hriechov. Veď len spravodlivý cez deň sedemkrát zhreší, ako hovorí Písmo. Na tieto hriechy zabúdame, ale oni sú v nás. Vyvolávajú nepokoj rušia našu dušu, náš spánok, ničia nás a robia nás nešťastnými. Je dôležité vyznať Bohu čo najviac hriechov pri dennom spytovaní si svedomia. Boh už potom nedovolí, aby nám škodili.
      Druhým krokom je odpustiť druhému. Keď nemôžeš druhému odpustiť, tak ho nenávidíš. Ale Boh je láska. My nielenže máme odpustiť, ale nepriateľa máme milovať. Keď neprepáčime, najviac uškodíme sebe. Lebo nenávisť je zlo, ktoré je v nás. Ono spôsobuje, že sme chorí, nešťastní, nemôžeme ísť do neba. Keď odpúšťame, vyháňame zlo zo svojho vnútra.
      Tretí krok je ťažký. Hovorí, že sa máme všetkého vzdať. Ak sme totiž na niečo , alebo na niekoho tak naviazaní, že máme strach, že o to prídeme, tak sme otrokmi. Máme strach a práve to nás odvádza od Boha. Musíme teda povedať nie všetkému, čo nás zväzuje a robí otrokmi.
      Štvrtým krokom je prijať kríž. Nie preto, že už nám nič iného nezostáva. Je potrebné prijať kríž s láskou. Krížom sú aj naše hriechy a slabosti. Skutočne prijať kríž znamená povedať Bohu: „Ďakujem Ti za kríž, ktorý si mi dal. Ďakujem, že som chorý, ďakujem, že som taký, aký som.“ Takéto prijatie kríža uzdravuje.
MY      Svedčí o tom aj profesor na záhrebskej teológii, Tomislav Ivančič. Vypočujme si, čo Boh urobil v jeho živote. „ Zomieral môj otec. Bol už modrý a nemohol jesť ani sedieť. Lekár mi povedal, že o hodinu bude mŕtvy. Ja som sa celé mesiace modlil za to, aby môj otec žil. Keď som videl, že umiera, išiel som do svojej izby a kľakol som si. Celú hodinu som ďakoval Bohu za to, že teraz koná svoju vôľu s mojím otcom a so mnou v tej nádeji, že je to tak lepšie pre mňa. Ďakoval som za to, že teraz už nemám otca, za to, že bude pohreb, za to, že budem sirota, atď. Potom som išiel do katedrály v Záhrebe a musel som sa tam hodinu spovedať. Potom som sa vrátil domov. Otec sedel na posteli. Bol zdravý a usmieval sa na mňa. Spýtal som sa: „Ako sa máš?“ On odpovedal: „Vynikajúco.“ „Akože“, spýtal som sa, „veď si umieral?“ Povedal: „Nie, išiel som do kuchyne, všetko som zjedol, chlieb, mäso a teraz sa cítim veľmi dobre.“ Lekár potom povedal, že je to zázrak.“
ADE      Ježiš Kristus nás chce oslobodiť od všetkého zla. Spoznali sme jeho „know how“. Nuž, vyznajme svoje hriechy, odpusťme, osloboďme sa od všetkého, čo nás zotročuje a prijmime kríž. Je to cesta nielen k pozemského pokoju ale hlavne cesta do neba.
27.05.2011 | Čítanosť(4668)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3211)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet