27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kto sa v čase pokoja cíti príliš bezpečný, ukáže sa v čase vojny nadmieru skrúšený a bojazlivý.”

~TOMÁŠ KEMPENSKÝ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť940 reakcie0
(Share 266 1)


Téma: Dávanie / Egoizmus / Skutok

Myšlienky... 135/2003

      Starší chrám nutne potreboval opravu ako zvonku tak aj z vnútra. Farská rada spolu s kňazom sa uzniesla, že bude vyhlásená zbierka pre finančné zabezpečenie tejto rozsiahlej opravy. V najbližšiu nedeľu kňaz pri oznamoch poukázal na stav chrámu a poprosil o dary na tento účel. No táto výzva nemala veľký úspech. Reagovalo na ňu len pár dobrodincov. V nasledujúcu nedeľu kňaz znovu zopakoval prosbu a dodal, že mená darcov budú zvečnené na pamätnej tabuli, ktorá sa umiestni v zadnej časti chrámu. V nasledujúcich dvoch týždňoch sa nazbieralo toľko finančných prostriedkov, ktoré pokryli náklady na celú opravu.
      Nie je dôležité, kde sa toto odohralo, pretože touto skúsenosťou sa môže „pochváliť“ nejedná farnosť. Nie je to však skúsenosť iba z prostredia farského života. Objavuje sa všade tam, kde je potreba nezištnej pomoci. Apel iba na šľachetnosť prehráva v súboji s apelom, ktorý sa dotýka ľudského ega.
      To však neobstojí v konfrontácií s Božím slovom: „Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti“ (Mt 6, 3-4).
      Každý deň nám núka mnoho príležitostí k dobrým skutkom. Väčšinu z nich sa nám podarí aj využiť. Dajme si však pozor i na pohnútky, ktoré tieto dobré skutky sprevádzajú, aby nám neunikla odmena nebeského Otca.
20.06.2003 | Čítanosť(1634)
Téma: Dávanie
19.10.2006 | Čítanosť(2326)
Téma: Dávanie / Štedrosť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet