13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kresťanstvo, ktoré zvíťazilo nad náboženstvami prírody, ako odvetu voviedlo prírodu do náboženstva. Každé stvorené bytie je vlastne svedectvom Božím: je to Boh vmiešaný do svojich diel – ako to vyjadruje sv. Augustín. Boh vo stvorených veciach zvýrazňuje svoju myšlienku, a robí si z nich nástroje na uskutočnenie svojich úmyslov.

~A. D. Sertillanges ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1441 reakcie0
(Share 201 0)


Téma: Matka

Myšlienky... 133/2003

      Starobylé rozprávanie z prostredia And hovorí o dvoch kmeňoch. Jeden žil vysoko horách na nedostupnom mieste, ku ktorému nik iný nepoznal cestu a o kmeni, ktorý žil viac menej na rovine pri úpätí hôr.
      Tieto kmene žili v nepriateľstve, pretože ľudia z hôr často zostupovali dole, prepadli kmeň, ktorý žil na rovine a olúpili ich o všetky veci, ktoré v horách neboli schopní vypestovať alebo zabezpečiť.
      Jedného dňa opäť napadli dedinu na úpätí a okrem mnohých vecí vzali so sebou jedno malé dieťa. Zármutok matky dieťaťa vyvolal súcit všetkých. Skupina najsilnejších a najobratnejších mužov z dediny sa rozhodla vyškriabať sa do hôr a priniesť dieťa naspäť jeho matke. Mnoho dní márne hľadali cestičku, ktorá by viedla do dediny v horách. Skúšali sa škriabať po skalách, ale nemali potrebné skúsenosti a tak sa veľmi ďaleko nedostali. Po niekoľkých dňoch márnej námahy sa vzdali svojho zámeru. Začali sa pripravovať na spiatočnú cestu, keď zrazu jeden z nich zbadal vysoko na skale postavu, ktorá pomaly liezla dole. Keď pribehli bližšie, zistili, že je to žena z ich dediny, žena, ktorej uniesli dieťa. A keď sa dostala až k nim, zbadali, že v plachietke, ktorú mala na svojom chrbte tíško mrnčí jej dieťa. Celí prekvapení sa pýtali: „My sme sa celé dni márne namáhali a všetko bolo márne. Nemohli sme sa dostať hore hoci sme silní a obratní. Ako je možné, že ty si to dokázala?“
      Ona iba pokrčila plecami a povedala: „Keby to bolo vaše dieťa, určite by ste to dokázali...“
20.06.2003 | Čítanosť(1442)
Téma: Matka
13.07.2003 | Čítanosť(2989)
Téma: Adopcia / Matka / Staroba
03.07.2003 | Čítanosť(1247)
Téma: Matka
22.08.2003 | Čítanosť(1099)
Téma: Matka / Odpustenie
01.07.2003 | Čítanosť(1750)
Matka


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet