26.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nič nemôže byť také mocné, železné, aby nemohlo byť premožené ohňom lásky.”

~SV. AUGUSTÍN ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1429 reakcie0
(Share 242 0)


Téma: Boh / Stvoriteľ / Viera / Jn 2, 1-11

Myšlienky... 123/2003

      Rozprávanie o zázračnom rozmnožení vína v Káne Galilejskej svätý evanjelista Ján zakončuje slovami: „A jeho učeníci uverili v neho“ (Jn 2, 11). V týchto slovách možno hľadať dôvod, prečo nám Cirkev ponúka tento text v dnešnej liturgii – aby sa posilnila naša viera.
      Uvažovanie nad zázrakom rozmnoženia vína nás môže priviesť k uvažovaniu nad mnohými zázrakmi, ktoré sú okolo nás, len azda si ich neuvedomujeme. Pamätám si na jednu kázeň z detstva, ktorá mi pomohla pozrieť sa na svet z iného uhla. Kňaz hovoril o vedcoch, ktorí študovali pšeničné zrnko. Vedeli o ňom azda všetko – aké látky obsahuje i ako sú v zrnku usporiadané. Rozhodli sa preto, že sami vytvoria pšeničné zrnko. Umelo, v laboratóriu... A skutočne sa im to podarilo. Zrnko, ktoré vytvorili sa nielenže úplne podobalo na ostatné pšeničné zrnká, ale aj obsahovalo všetky ich komponenty. No malo jednu chybu. Nevzklíčilo... Chýbalo mu to najpodstatnejšie, tá iskra života, ktorá dá zrnku schopnosť vyhnať klík, rásť...
      Týmto príkladom mi ten kňaz pomohol spoznávať Boha skrze jeho diela. Či nie je úžasné sledovať zázrak života v týchto jarných dňoch?
      Boh skrze tento zázrak života sa i dnes stará, aby sme nemali nedostatok. Skúsme sa v týchto jarných dňoch pozerať na svet okolo nás z tejto perspektívy. Určite budeme žasnúť a ďakovať. A celkom určite toto naše stretnutie s Bohom Stvoriteľom posilní našu vieru.
20.09.2005 | Čítanosť(1634)
Téma: Presvätá Bohorodička
25.06.2003 | Čítanosť(1585)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet