25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam.”

~MAXIM GORKIJ ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť999 reakcie0
(Share 239 1)


Téma: Láska / Talent

Myšlienky... 107/2003

      Kňaz Bill Wilson pôsobí v New Yorku. Jeho farnosť sa nachádza v dosť nebezpečnej štvrti. Dvakrát ho prepadli a zranili. Napriek tomu sa ďalej usiluje pôsobiť medzi ľuďmi v okruhu svojej farnosti.
      Jeho zápal priniesol bohaté ovocie v podobe mnohých obrátení. Jedna žena, pôvodom z Portorika, po svojom obrátení prišla za nim a povedala mu: „Chcem vám pomôcť vo vašej práci. Čo môžem pre Cirkev a Boha urobiť?“ Kňaz sa pýtal, na čo má talent, čo by mohla ponúknuť. No žena nevedela čo môže ponúknuť. Nevedela dokonca ani po anglicky. Nakoniec však povedala, že má rada deti. Kňaz chvíľu rozmýšľal a potom dostal nápad. Poprosil ju, aby sprevádzala deti, ktoré autobus z okolia zváža do nedeľnej školy. Žena sa s radosťou ujala svojej úlohy. V autobuse vzala do náručia zakaždým to najzanedbanejšie dieťa a šepkala mu do ucha jediné vety, ktoré sa naučila po anglicky: „Mám ťa rada. Aj Ježiš ťa miluje.“ Po niekoľkých mesiacoch sa jej pozornosť sústredila na chlapčeka, ktorý začal chodiť do nedeľnej školy so svojou sestrou. Chlapček nič nerozprával. Zakaždým ho vzala do náručia a šepkala mu tie isté slová: „Mám ťa rada. Aj Ježiš ťa miluje.“ Po nejakom čase chlapček po nastúpení do autobusu automaticky sa posadil do jej náručia, ale nikdy nič nepovedal. Až jedného dňa, na jej veľké prekvapenie, sa k nej otočil a koktavo povedal: „Aj ja-ja mám ťa-ťa rád.“ Potom ju chytil okolo krku a dal jej veľkú pusu. Toto sa stalo v nedeľu o pol tretej popoludní. O štyri hodiny na to bol tento chlapček mŕtvy. Jeho vlastná matka ho zbila tak surovo, že zomrel. Potom vyhodila jeho telo na smetisko.
      „Mám ťa rada. Aj Ježiš ťa miluje.“ – Tieto slová boli medzi poslednými, ktoré tento úbohý chlapček počul vo svojom krátkom živote z úst ženy, ktorá po anglicky vedela len pár viet. Táto žena dala Bohu k dispozícií len jediný svoj „talent“ lásku k deťom. A tento talent umožnil chlapčekovi, ktorý nikdy nepočul slovo „láska – mám ťa rád“ vo svojom domove, zakúsiť a odpovedať na Kristovu lásku...
      Čo môžeme ponúknuť my? Každý z nás má niečo, čo môže ponúknuť Bohu skrze blížneho... (Podľa: Mark Adams, "The Roads He Walked - Palm Avenue".)
27.05.2011 | Čítanosť(4836)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3555)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet