22.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dobrou pomocou nám môže byť vedomie, že pri modlitbe – a práve tu účinnejšie než inokedy – sa po našom boku nachádza anjel strážca, ktorý je tu, aby nám pomohol a preniesol naše modlitby do neba a obránil nás pred nepriateľom.

~sv. Peter z Alkantary ~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť533 reakcie0
(Share 122 0)


Téma: Život / Pôst

Myšlienky... 87/2003

      Jedna novomanželka varila polievku, a to prvýkrát bez toho, aby pri nej bola jej matka, alebo svokra, alebo niekto skúsenejší. Chcela ju uvariť čo najlepšiu a tak ju každú chvíľu ochutnávala. Stále jej v nej čosi chýbalo. Raz pridala trocha soli, potom vegety, neskôr korenia ... Až na koniec bola tá polievka úplne na nič, nikomu nechutila a ona ju musela vyliať do odpadu.
      Aj my takto čosi prvýkrát „varíme“. Je to náš život. A tiež si ho chceme čo najlepšie „prichutiť“, aby bol dobrý. No robíme jednu veľkú chybu. Totiž pri tom dochucovaní používame príliš pozemské „koreniny“ a zabúdame na tie, ktoré ochucujú život naveky.
      Je tu jeden zásadný rozdiel, medzi nami a tou gazdinou. Ona svoju polievku vyliala a navarila druhú. No čo s pokazeným ľudským životom?!
      Sv. Štyridsiatnica je čas, keď sa trocha viac ako inokedy zdržiavame tých pozemských „chutí“. Nech je to zároveň príležitosť použiť večné koreniny a dochutiť si večný život.
27.05.2011 | Čítanosť(4475)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1687)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(3000)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet