25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Sebaláska bráni zjednoteniu s Bohom a potom tiež k zjednoteniu s druhými ľuďmi – medzi sebou... v rodinách, štátoch, cirkvach. Táto sebaláska je matkou všetkých tých najrôznejších vlastných záujmov, svojvôle, samoľúbeho rozprávania a konania ľudí. Len Božia láska zjednocuje človeka s Bohom i s ľuďmi.

~Johann Michaiel Sailer ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť835 reakcie0
(Share 207 0)


Téma: Humor

Myšlienky... 84/2003

      Istí rodičia si nevedeli poradiť so svojimi synmi. Jeden mal osem rokov a druhý desať. Boli to neposední chlapci, ktorí vždy niečo vyviedli. Keď sa rodičia dozvedeli o nejakej lotrovine, ktorá sa odohrala v ich mestečku, už takmer automaticky predpokladali, že ich synovia v tom tiež majú prsty.
      Matka sa dozvedela, že kňaz v ich meste to s deťmi vie a tak sa rozhodla konať. Zašla za kňazom a porozprávala mu o svojich synoch. Poprosila, či by sa s nimi neporozprával. Kňaz súhlasil. Na druhý deň mala za ním matka poslať mladšieho syna dopoludnia a staršieho popoludní.
      Kňaz bol robustným chlapom s mohutným hlasom, preto mladší syn prišiel s patričným rešpektom. Kňaz ho usadil do kresla, sadol si oproti nemu. Uvažoval, ako začať. Rozhodol sa, že začne jednoduchou otázkou z katechizmu, od ktorej by sa mohol začať rozvíjať ich rozhovor. Spýtal sa teda: „Kde je Boh?“ Chlapec otvoril ústa, ale nepovedal ani slovo. Naširoko otvorenými očami obdivoval kňazovu impozantnú postavu. Kňaz sa znova svojím mohutným hlasom spýtal: „Kde je Boh?“ Chlapec znovu neodpovedal. Kňaz nepatrne zvýšil hlas a spýtal sa po tretí krát: „Kde je Boh?“
      Chlapec sa v tej chvíli rozplakal, rýchlo vstal a utiekol domov. Rýchlo vyhľadal svojho staršieho brata a povedal mu: „Dostali sme sa do veľkého problému... Boh sa stratil a kňaz si myslí, že sme za tým my!“
20.06.2003 | Čítanosť(1986)
Téma: Sväté písmo / Humor
08.09.2006 | Čítanosť(2008)
Téma: Cirkev / Humor
27.05.2011 | Čítanosť(1710)
Téma: Manželstvo / Humor
26.06.2003 | Čítanosť(8760)
Humor


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet