22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenia, ktoré diabol predložil nášmu Pánovi sú tiež pokušenia pre nás, jeho sluhov, hoci iným spôsobom. Diabol neponúkne mne ani vám všetky kráľovstvá sveta. Dobre pozná trh a ako dobrý predavač ponúka práve to, čo predpokladá, že si klient vezme. Pripúšťam, že si myslí, a dosť správne, že väčšinu z nás možno kúpiť za päťtisíc libier ročne a značnú časť za oveľa menej. Tiež nám nediktuje tak otvorene svoje podmienky, hoci jeho ponuky sú nám predkladané vo vábivých obaloch. Ale v každom vhodnom momente neotáľa ukázať nám, ako môžeme získať to, čo chceme: súhlasiac s nevernosťou nielen voči sebe samému, ale aj voči svojej viere.

~R. A. Knox ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť458 reakcie0
(Share 122 0)


Téma: Hriech / Pôst

Myšlienky... 81/2003

      Pred nejakým časom som v televízii sledoval reláciu, ktorá približovala životný osud mladého tridsiatnika. Pri nehode utrpel rozsiahle popáleniny. Najviac nimi bola zasiahnutá jeho horná časť tela – zvlášť hlava. Fotografie, ktoré dokumentovali jeho stav po nehode, boli doslova hrozné. Bolo priam nemysliteľné, aby také čosi človek prežil. On to však prežil a v tejto relácii rozprával, akou veľkou posilou pre neho bola manželka a rodina. Popáleniny spôsobili deformáciu jeho tváre. Stratil uši, nos... Aj keď podstúpil množstvo plastických operácií, predsa sa nepodarilo odstrániť všetky následky. Z jeho rozprávania ma zaujala pasáž, keď rozprával o tom, čo prežíval, keď si po nehode uvedomil svoj stav. Povedal: „Najhoršie som niesol to, že som stratil svoju tvár... Uvedomil som si, že už nikdy nebudem vyzerať tak ako predtým... Cítil som sa, akoby som sa stratil, akoby som to už nebol ani ja...“
      Nie je ľahké vžiť sa do rozpoloženia tohto človeka. Je možné súcitiť, ale ťažšie je obsiahnuť to, ako sa tento človek cíti. No uznáme, že to vôbec, ale vôbec nie je pre neho ľahké.
      Liturgické texty liturgie vopred posvätených darov, zvlášť čítanie z knihy Genezis nás však upozorňujú, že podobná tragédia zasiahla každého z nás. Hriechom sme stratili „podobnosť“ s Bohom. Stratili sme svoju „tvár“. Spôsobilo to strašnú deformáciu, ktorá má „na svedomí“ takmer všetky naše negatívne skutky, ale vstupuje aj do vzťahov a ničí ich. Tu nám nepomôže žiadna plastická operácia. Boh nám však poslal svojho Syna Ježiša Krista, aby nás vyslobodil z tohto strašného údelu. Skrze neho môžeme dosiahnuť nápravu. Skrze neho môžeme nadobudnúť svoju „pravú tvár“.
      A v tomto pôstnom čase, čase pokánia, by túto príležitosť nemal nikto z nás premeškať.
25.06.2003 | Čítanosť(4430)
Téma: Hriech
26.08.2003 | Čítanosť(1858)
Téma: Hriech / Maličkosti
04.10.2003 | Čítanosť(2322)
Hriech


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet